V neděli dopoledne B-tým hostí Ústí nad Orlicí

V neděli 8. září dopoledne od 11:00 hostí B-tým v mistrovském utkání 5.kola skupiny B třetí české fotbalové ligy tým TJ JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ. Utkání bude odehráno na přírodním trávníku na „Mexiku“ v těsném sousedství AGC arény na teplických Stínadlech.

Ústí nad Orlicí pod vedením hlavního trenéra Vladimíra Chudého v uplynulé sezóně vyhrálo Fortuna Divizi C a zajistilo si tak přímý postup hned po roce zpět do třetí ligy.

Ústí nad Orlicí mělo minulý víkend volný los a tak má na svém kontě aktuálně celkem 4 odehraná utkání třetí české fotbalové ligy. V neúplné tabulce je Jiskra jako nováček soutěže na 6. místě se ziskem 7 bodů se zápasovou bilancí 2 výhry, 1 remíza a 1 porážka s celkovým skóre 5 vstřelených a 3 obdržené branky.

Úvod soutěže ústecké Jiskře vyšel. Dokázala zvítězit na hřišti v Benátkách po výsledku 2:0, když obě branky hostů vstřelil kapitán Jan Souček ( 19´ a 27´ ).

Naopak ve druhém kole Ústí nad Orlicí prohrálo v domácím prostředí s favorizovaným Kladnem nejtěsnějším rozdílem po výsledku 0:1.

Ve třetím kole Jiskra uhrála překvapivou remízu 2:2 na hřišti favorizovaných Brozan, když ještě těsně před koncem vedla a až v 89.minutě si vlastní branku vstřelil střídající Michal Zvolánek.

Prozatím poslední ligové utkání odehrála Jiskra ve vloženém 17. kole minulý týden ve středu 28. srpna na domácím hřišti proti B-týmu FK Pardubice a dokázala Perníkáře porazit díky brance Filipa Faltuse ve 3. minutě nastavení 1:0.

Proti Pardubicím nastoupilo Ústí nad Orlicí v této sestavě:

Tlustý 1 - Táborský 10, Chleboun 4, Hrnčíř 5, Langer 6 (75. Ráliš 22) - Hynek 9 (75. Budinov 2), Špatenka 7, Stránský 12 - Hoffman 8 (64. Faltus 16), Souček (K) 15, Bednář 11 (75. Zvolánek 14).

Tento týden ve středu 4. září odehrála ústecká Jiskra pohárového utkání 1.kola MOL CUPU na hřišti účastníka divizní skupiny C Slavie Hradec Králové. Ústí nad Orlicí nakonec zvítězilo 2:1 po brankách Budinova ( 17´ ) a Zvolánka ( 54´ ).

V 1.kole MOL CUPU nastoupilo Ústí nad Orlicí v této sestavě:

Tlustý 1 - Táborský 10, Chleboun 4, Akumagua 19, Kuja 2 (81. Langer 6) - Budinov 6 (63. Hoffman 21), Stránský 12, Špatenka (K) 7, Ráliš 18 (70. Souček 15) - Faltus 16 (63. Hynek 9), Zvolánek 14 (72. Bednář 11).

Nedělní duel na teplických Stínadlech odřídí jako hlavní rozhodčí devětadvacetiletý Jakub Matějka z Trutnova. Na čarách mu bude asistovat čtyřiatřicetiletý Filip Stieber a čtyřicetiletý Pavel Matula. Delegátem utkání je osmapadesátiletý Vladan Haleš z Hradce Králové.

Zápas TEPLICE B - ÚSTÍ NAD ORLICÍ má výkop v neděli 8. září dopoledne od 11:00 na přírodním trávníku fotbalového areálu Na Stínadlech v Teplicích.