Příprava žen je u konce a blíží se první mistrovské utkání

Teplické ženy začaly letní přípravu oficiálně 15. července tréninkem na Stínadlech, i když individuální přípravu začaly hned od prvního dne v měsíci. Na konci července je pak čekalo pětidenní soustředění v Dolní Poustevně. Nyní mají za sebou více než měsíc společného tréninkového procesu, ve kterém mimo jiné odehrály několik přátelských utkání. Kádr prochází jistou obměnou, když ho do nové sezony doplnilo několik dorostenek, dále se po roční pauze vinou zranění vrací útočnice Lenka Galbavá a také se budou začleňovat nové posily. Teplické ženy budou chtít do nadcházející sezony vstoupit vítězně a hned první možnost budou mít v domácím prostředí. V sobotu 24.8. přivítají od 14:30 FC Zlín, zápas se odehraje v Dubí-Bystřici.

PŘEHLED LETNÍ PŘÍPRAVY:
FK Mělník : FK Teplice 7:5 (3:2)
FC Slovan Liberec WU18 - FK Teplice 9:0 (5:0)
FK Teplice - FV Bischofwerda 0:7 (0:3)
FK Zlichov - FK Teplice 5:2 (3:2)
TJ Svádov - FK Teplice 5:0 (2:0)
FC Viktoria Plzeň B - FK Teplice 1:8 (0:2)

Hlavní trenér žen Tomáš Netymach o letní přípravě a prvním mistrovském utkání: „V první řadě je potřeba pochválit holky za to, jak k přípravě přistoupily. Samy si nejspíš uvědomily, že je potřeba víc máknout a v tomto ohledu mohu být spokojený. Věřím, že jsme udělali velký kus práce. Výsledkově se nám sice v přípravě nedařilo, ale zápasy nám odhalily nedostatky a na těch jsme se snažili zapracovat. Jde vidět, že holky začínají hrát sebevědomě a v generálce s béčkem Plzně to ukázaly. Nicméně vše, co bylo v přípravě není podstatné – pravda leží na hřišti a v sobotu se Zlínem se teprve ukáže, jestli a jaký jsme udělali pokrok. Přijďte se přesvědčit sami.“