Vojtěch Pokorný před startem ČFL: Jsem až překvapený, jak nám to funguje

B-tým FK Teplice o víkendu na půdě Kladna vstoupí do nové sezóny třetí nejvyšší soutěže. Mezi nejzkušenější hráče velmi mladé sestavy patří Vojtěch Pokorný, který má již z loňska s ČFL zkušenosti. Vyzpovídali jsme jej na téma letní přípravy i vyhlídek do dalšího ročníku.

Začátkem pojďme zhodnotit přípravu. Výsledkově vypadá velmi slušně, jak to ale vypadalo z tvého pohledu?

Výsledkově i herně to bylo super. Ani jsme to nečekali, s tak mladým týmem.

Pravda je že jste omladili opravdu výrazně. Cítil jsi zodpovědnost za začlenění posil jako jeden ze zkušenějších hráčů?

Určitě. Myslím, že všichni zapadli rychle. Spoustu kluků jsme znali z dorostu, ale jsem až překvapený, jak to na hřišti i v kabině funguje.

Zmínil si fungování kabiny. Loni se říkalo, hlavně po nevydařeném podzimu, že jste byli v béčku dlouhodobě psychicky dost dole. Jste letos v tomto ohledu odolnější, když s tím někteří z vás mají zkušenost?

Doufám, že to bude fungovat jak v přípravě. My, co jsme zůstali víme, co a jak. Máme předpoklady hrát ve třetí lize výš.

Ty sám jsi v přátelském utkání dal hattrick proti Štětí. Máš letos ofenzivnější úkoly?

Asi ano. Chtěl jsem se i sám dostávat více do zakončení. Paradoxně ve Štětí jsem rok a půl hostoval a zrovna jim jsem dal po dlouhé době hattrick.

Pomohla vám zrovna v tomto utkání i dobrá fyzička? Štětí jste zlomili v závěrečných minutách

Oni hodně odešli i proto, že jich bylo málo. Ukázala se naše poctivá příprava, jak máme naběháno.

V prvním kole vás čeká Kladno, nevyzpytatelný nováček ČFL. Jak těžký to bude zápas?

Kladno hodně posílilo. Budou silní, ale myslím že na ně máme. Zatím to vypadá dobře, příprava se vydařila, ale uvidíme, jak to přeneseme do soutěže.

Máš nějaký osobní cíl pro tuto sezónu? Počet gólů, či se třeba podívat v některém utkání alespoň na lavičku áčka?

Cíle mám vždy postupné. Chci hrát pravidelně v B-týmu. Když přijdou dobré zápasy a góly, tak může být i ta cesta do áčka.

Program B-týmu na úvodní kola:

1. kolo: SK Kladno - FK Teplice B, sobota 10. 08. 17:00

2. kolo: FK Teplice B - Sokol Brozany, neděle 18. 08. 10:00