Pět branek v síti Štětí na úvod soustředění v Roudnici

B-tým Teplic na úvod soustředění v Roudnici nad Labem porazil divizní SK Štětí 5:0. Tepličtí o svém vítězství rozhodli v závěrečných deseti minutách duelu, kdy se hattrickem blýskl Vojtěch Pokorný a čtyři asistence zaznamenal Matyáš Vachoušek.

Pro oba týmy byl dnešní duel zápasovou premiérou v rámci nedávno zahájené letní přípravy. Hosté nebyly kompletní, ale i tak mohli přítomní diváci vidět pohledné utkání s šancemi na obou stranách hřiště.

V 16.minutě šli do vedení Teplice, když David Köstl průnikovou přihrávkou našel na hrotu volného Dominika Melichara, který přesprintoval hostující stopery a bez větších problémů překonal Václava Sailera v brance Štětí.

Po změně stran pokračovaly oba týmy ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Největší šanci Štětí měl v 69.minutě Václav Čížek, který z dálky trefil břevno teplické branky.

Závěrečných 10 minut utkání zcela ovládly Skláři. Svému soupeři nastříleli za tento krátký časový úsek celkem 4 branky a nakonec tak rozhodli o svém vysokém vítězství, na kterém se hattrickem výrazně podílel Vojtěch Pokorný a 4 asistencemi také dvaadvacáté narozeniny slavící Matyáš Vachoušek.

FK TEPLICE B vs. SK ŠTĚTÍ - 5:0 (1:0)

Branky Teplic: 16. Melichar (as.Köstl), 79. Pokorný (as.Vachoušek M.), 82. Váňa (as.Vachoušek M.), 83. Pokorný (as.Vachoušek M.), 89. Pokorný (as.Vachoušek M.).

Sestava Teplic - 1.poločas: De Monte - Slivka, Hora, Hotovec - Port, Köstl, Podaný, Danihel - Kotrba, Šimonovský, Melichar.

Sestava Teplic - 2.poločas: Grümann - Hora, Audinis, Slivka, Danihel - Váňa, Pokorný, Köstl - Podaný, Korselt - Vachoušek M.