Obrázek článku

Filip Horský: Lidem, co mě přivedli, to chci vrátit góly

Dalším z hráčů, kteří se zapojili do přípravy na Stínadlech, je Filip Horský. Útočník mládežnických reprezentací minulou sezonu strávil na hostování ze Slavie v Liberci, v nastávajícím ročníku by se rád porval o větší herní vytížení. Momentálně je v řešení formát jeho působení na Stínadlech z týmu sešívaných.

Filipe, proč jste si vybral zrovna Teplice?

Bylo tam i pár dalších variant, ale Teplice vyhrály i díky tomu, že se tu dává šance mladým hráčům. Poslední půlrok tu takhle prorazili kluci z Vlašimi.

Je inspirací i Filous (Daniel Fila), který tady vyletěl a vrátil se do Slavie?

Je to velká inspirace, protože hrajeme stejný post – útočníka. Dával góly, ale byl i osobnost týmu a všechno se točilo kolem něj. Podobnou pozici bych si chtěl vybojovat i já.

Nebude to ale jednoduché, když vás s ním lidé budou srovnávat. Jak jste na to připraven?

Není to lehká pozice před lidmi. Věřím však, že mám potřebnou kvalitu, abych byl podobný typ. Chci to ukázat na hřišti.

Štěpán Vachoušek říkal: ,,Věřím, že to tady Filip rozbalí.‘‘ Co vy na to?

Věříme tomu asi všichni, proto jsem sem přišel. Po konzultacích s trenérem Frťalou i Štěpánem Vachouškem mi to dávalo smysl. Věřím, že dostanu šanci a lidem, co mě přivedli, to vrátím góly.

Viděl jste ze strany Teplic velký zájem?

Ano, byl z těch týmů asi největší. Utvrdila mě v tom právě schůzka s pány Frťalou a Vachouškem. Řekli jsme si, co od toho očekáváme, a i proto jsem se rozhodl pro Teplice.

Čím vás přesvědčili? Nemůžou hned slíbit místo v základu, ale je pravda, že hráče umí podržet…

Je to jeden z důvodů. Když se někomu nepovede zápas, nenechají ho hned čtyři další sedět. S mladými hráči dobře pracují a komunikují. Když se něco nepovede, tak se jede dál.

Máte za sebou rok v Liberci, kam jste šel po dobré sezoně ve Vlašimi. Zkušenost dobrá, ale nečekal jste od toho víc?

Zkušenost určitě dobrá. Byla tam od začátku skvělá parta, ale prostoru jsem tolik nedostal. Sám nevím proč. S trenérem jsme se o tom tolik nebavili, ale asi jsem v jeho očích neměl takovou kvalitu. Občas jsem čekal, že bych mohl hrát od začátku, ale chodil jsem spíš jako střídající hráč. Udělal jsem si pozici žolíka, když jsem dal 2 góly ze střídačky, a na jaře mi to zůstalo. Zkušenost je to ale dobrá a jsem za ten rok rád. I když jsem toho neodehrál tolik, posunul jsem se fotbalově i lidsky.

Stínadla TV