Jan Knapík: Jsem rád, že se to konečně prolomilo

Stoper FK Teplice Jan Knapik byl tím, kdo rozhodl sobotní zápas svých barev s Mladou Boleslaví. V předposlední minutě si naběhl na centr Lukáše Marečka a ranou po víko překonal brankáře Středočechů Matouše Trmala.

Po hubených zápasech přišla zase výhra. Pro vás je určitě důležitá.
Určitě moc. Je to pro nás úleva a doufám, že po nepovedené šňůře navážeme šňůrou pozitivní.

A zároveň nebudete slýchat, že jste už dlouho nedali gól.
Jsem rád, že se to konečně prolomilo. A je jedno, že jsem to byl já, kdo dal gól. Hlavní je, že to tam padlo.

Jak zápas ovlivnila ta dlouhá pauza, která byla kvůli výpadku energie?
Nás pozitivně (smích) Bylo to nepříjemné, ale pro oba týmy stejné. Stalo se to, prostě nesvítila světla. Chtěl bych hlavně fanouškům poděkovat, že zůstali a neodešli, že nás pak podporovali během dohrávání zápasu.

Možná, že vám opravdu ta pauza pomohla, protože Boleslav byla před ní víc na míči.
Boleslav má kvalitu. Já si úplně nepamatuji, jak to bylo, ale asi ano, když to tak vnímáte. V první půli jsme mohli do brány dotlačit nějakou naší šanci, bohužel se to nepovedlo. Pauza nám pomohla a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.

Zase jste obrali o body tým z vršku tabulky. Asi to opravdu bude vaše specialita.
Asi jo. (úsměv) Proti silným se nám daří... Boleslav má velkou kvalitu, dala devět gólů ve Zlíně, doma porazila Spartu. Jsme rádi, že se nám povedlo ji porazit.