Jakub Křišťan: Musím makat, abych hrál častěji i v klubu

Záložník Teplic Jakub Křišťan nastoupil dvakrát v základní sestavě reprezentačního týmu do 21 let v kvalifikaci na ME. S Walesem i Dánskem ale „lvíčata" jen remizovala, pocity 21letého fotbalisty proto po návratu na Stínadla nebyly nejlepší.

S jakou náladou se vracíte?
S rozporuplnou. Chtěli jsme dvakrát vyhrát, ale ani jednou se to nepovedlo. Výsledkově proto ten blok hodnotím negativně. Ale z individuálního hlediska jsem rád, že jsem mohl odehrát dva celé zápasy.

Je to určitě lepší, než trénovat, že?
Ano. Čím víc člověk hraje, tím větší sebevědomí na hřišti má. Výkony pak můžou růst, udělám pro to vše.

Jak jste si užil fakt, že jste z Teplic byl na srazu s kolegy Chaloupkem a Filou?
Je super, když je na srazu někdo, koho znám z klubu. To vždy pomůže.

Jak jste spokojený se svým vytížením v Teplicích?
Představoval bych si ho větší. Ale je to na mně. Musím makat, abych hrál častěji.

A celkově v Teplicích?
Jsem tu přes rok. Se zázemím a lidmi, kteří se tu okolo fotbalu točí, jsem nadmíru spokojený.

V téhle sezoně se Teplicím docela daří.
Po minulé sezoně je to mnohem lepší. Je znát, že se pár věcí změnilo. A i lidi ve městě a okolí vnímají Teplice jinak. Koneckonců i ti, kteří fotbal po republice sledují, se na Teplice jinak dívají. Jsem za to vše moc rád.

Určitě mi potvrdíš, že za tou změnou je z velké části osoba trenéra.
Ano, trenér Zdenko Frťala je hlavní důvod té velké změny.

V neděli hrajete s Baníkem. Jaký to bude soupeř?
Baník měl poměrně špatný začátek, v posledních zápasech už ale nastal trend obratu. A vypadá to, že bude dost nahoře. Pro nás je možná lepší, že hrajeme se soupeřem, který je na vrchu tabulky. Věřím, že s ním dokážeme získat tři body.

Máte k Baníku nějaký osobní vztah?
To ne, ale znám tam pár kluků, se kterými jsem se setkal ve Slavii. Bude to možná z tohoto pohledu pikantní.

V neděli už přeci jen počasí nebude takové jako při předchozích domácích zápasech. Pozvěte fanoušky do hlediště. Proč by měli přijít?
Bude možná zima, my je ale na stadionu zahřejeme výkonem (úsměv) a klub pro ně určitě připraví zase i zajímavý doprovodný program, takže myslím, že důvodů, proč přijít, je hodně.