Laco Takács: Nominaci jsem vůbec nečekal

Laco Takács se včera ráno připojil k českému národnímu tmu do jednadvaceti let a v následujících dnech by si poprvé mohl za tento výběr zahrát také utkání. Kapitán české devatenáctky byl dodatečně povolán do týmu lvíčat pro nadcházející přátelské zápasy proti Dánsku a Německu.

Jak vnímáš nominaci do české jednadvacítky?

"Bylo to pro mě obrovské překvapení, příjemné nutno dodat. Vůbec jsem takovou zprávu nečekal, jsem za to hrozně rád a beru to jako další výzvu."

Jak jsi se o nominaci dozvěděl?

"V pondělí večer mi volal pan trenér Dovalil. Byl jsem příjemně překvapený a trošku mě chytla nervozita. Dorazil jsem za klukama v úterý ráno na snídani. Tam jsem se s nimi seznámil a všechno proběhlo v pohodě."

Jsi v týmu úplně nejmladší...

"Je to tak, věkově blízko je mi jen Daniel Holzer z Baníku, který je ročník 1995, ale myslím, že jsem do týmu zapadl."

Je to další krůček v tvé reprezentační kariéře?

"Já jsem měl jako svůj cíl se probojovat do jednadvacítky, ale ani ve snu jsem nedoufal, že to přijde takhle brzy."

Věříš, že si aspoň v jednom utkání zahraješ?

"Chtěl bych naskočit aspoň do jednoho z přípravných zápasů, abych si vyzkoušel, jaké to je nastoupit na takovéhle úrovni."

Jednadvacítka se chystá na domácí EURO, věříš, že je šance, aby ses na něj probojoval?

"Zkusím udělat maximum, abych si na něm zahrál a uvidíme, jak to dopadne."