Obrázek článku

Nadační fond FK Teplice společně s Kontem našeho srdce pomohli malému Jáchymovi

Jáchymovi jsou 4 roky a už od prenatálního období musel bojovat. Krvácení do mozku mu způsobilo atrofii tohoto důležitého orgánu. Následně tato nehoda způsobila dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci, epilepsii, vadu sluchu a celkové opoždění vývoje.

Tentokrát propojil Nadační fond FK Teplice síly s Kontem našeho srdce litvínovské Vervy a partnerem www.wike.cz a mamince malého Jáchyma pomohli. Pro zdravý vývoj malého bojovníka z Teplicka potřebuje maminka speciální vozík WIKE s možností připojení za jízdní kolo, který zároveň slouží jako dětský kočárek. Jáchymova slovní zásoba je velmi omezená a pomoci mu mohou speciální sluchátka s mikrofonem, které procvičují jeho komunikaci od společnosti Sensei.

S vozíkem vyšla vstříc společnost Dvěplusdvě, specialisté na přepravu dětí www.wike.cz, kteří poskytli 25% slevu. Nadační fond FK Teplice a Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov zakoupili rovným dílem tyto pomůcky za celkovou částku 16 400 Kč.

Zdravotní pomůcky předávali, za Nadační fond FK Teplice dlouholetý kapitán a legenda klubu Admir Ljevakovič a člen správní rady NF FK Teplice Vilém Kunz a za charitativní projekt Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov Libor Weber.

Stínadla TV