Obrázek článku

Aukce dresu na pomoc Majdalence vynesla 21 tisíc

Během minulého týdne Nadační fond FK Teplice uskutečnil aukci reprezentačního dresu Štěpána Vachouška na pomoc malé Majdalence, jejíž příběh najdete pod tímto článkem.

Vítězem aukce se stal Lukáš Strouhal, který se o dres dlouho v rámci aukce přetahoval s bývalým obráncem FK Teplice Janem Krobem a který nakonec za dres nabídl neuvěřitelných 21 000 Kč. Celá částka nyní poputuje na pomoc Majdalence, stejně tak jako další příspěvky od fanoušků, kteří mimo aukci zaslali 2800 Kč. Od členů žlutomodré rodiny tak prostřednictvím nadačního fondu odejde 23 800 Kč.


Přidat další peníze k toto částce můžete prostřednictvím transparentního účtu Nadačního fondu FK Teplice i nyní (do poznámky u platby uvádějte "POMOC MAJDALENCE").

Transparentní účet NF FK Teplice:
293310060/0300 vedený u ČSOB

Celý příběh Majdalenky najdete zde:
Majdalenky život se SMA


Ahoj, mé jméno je Majdalenka,
narodila jsem se 24.3.2020 v porodnici v Ústí nad Labem. Byla jsem moc moc hodné miminko, pěkně jsem papala, byla jsem klidná a spavá. Jen babička říkala, jestli nejsem moc líná. Je pravda, že v roce jsem sotva lezla, otáčení mi moc nešlo ani na bříšku se mi nelíbilo, nejspokojenější jsem byla v leže na zádech. To už se na mě ale domluvili a nutili mě do cvičení a do různých prohlídek. Všude se ale maminka dozvěděla: "Máte krásné, zdravé miminko, je droboučká, však ona to dožene." A tak jsem dál cvičila, opravdu jsem se snažila, ale moc jsem se nelepšila. Co mi dalo práce si sednout nebo jít do kleku. Moje drobné tělíčko mi to moc neulehčovalo, v 17 ti měsících mám jen 8 kg.

Zlom nastal, když i to, co jsem se s velkou námahou naučila, mi začalo dělat větší problémy. Poslali mě tedy do velké Thomayerovy nemocnice v Praze. Tam si maminka hned třetí den, a to v pátek 13. srpna vyslechla krutý ortel - Spinální muskulární atrofie zřejmě II. typu. A začal pěkný hukot. Hned v pondělí jsem dostala svoji první dávku léku Spinraza, který měl zabránit nejhoršímu, za 14 dní mě čekala druhá dávka. Mám za sebou už i genový lék Zolgensmu. To jsem zvládla sama s maminkou, ale je spousta věcí, s kterými mi můžete pomoc vy. Rehabilitace jsou při tomto onemocnění velmi důležité, ale bohužel i velmi nákladné. Děkujeme za každou pomoc.

Stínadla TV