Spolupráce FK Teplice a UJEP odstartovala workshopem

Spolupráce mezi FK Teplice a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně, která byla slavnostně podepsána na předsezónní tiskové konferenci, odstartovala reálně poslední březnový den workshopem na půdě ústecké univerzity. Workshop s názvem Profesionální fotbal v České republice měl za hosty PaedDr. Libora Sehnala, manažera lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech, Mgr. Jana Skýpalu, sportovního ředitele FK Teplice a také zástupce Ligové fotbalové asociace a SYNOT ligy Mgr. Kamila Veselého.

Každý z přednášejících přednesl několika desítkám studentů svou prezentaci a následně vedl širokou diskusi. „Jako přednášející jsme dostali mnoho otázek a diskuse se rozvinula do zajímavé šíře, nakonec přesáhla vymezený čas workshopu, což nás velmi potěšilo,“ říká sportovní ředitel klubu Jan Skýpala.

Libor Sehnal vysvětlil studentům CSR program společnosti AGC Flat Glass Czech a také důvody spolupráce mezi FK Teplice a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně. Zaměřil se na důvody spolupráce AGC Flat Glass Czech s FK Teplice od samotného vstupu sklárny do teplického fotbalu v polovině devadesátých let. Studentům také ukázal zajímavá čísla z průzkumů, které byly v minulosti provedeny a týkaly se vnímání FK Teplice veřejností Ústeckého kraje.

Sportovní ředitel FK Teplice Jan Skýpala se zaměřil na financování fotbalu v České republice a jiných evropských zemích, dále na řízení profesionálních soutěží v České republice a s tím spojené osamostatnění první a druhé ligy. Ve své prezentaci odkryl strukturu financování ligových klubů v různých evropských soutěžích, kolik procent z jednotlivých rozpočtů tvoří příjmy z televizních práv, ze vstupného či z merchandisingu a jak si v tomto srovnání vede česká nejvyšší soutěž.

Na závěr přišel na řadu Kamil Veselý, který řídí marketing SYNOT ligy a studentům přednesl prezentaci, která se věnovala komunikaci české nejvyšší soutěže směrem k partnerům, fanouškům i médiím. Na pořad dne tak přišly například jednotlivé projekty, jako je Můj první gól nebo Víkend otců.

„Workshop a především diskuse ukázaly, že fotbal je fenomén a zajímají se o něj i lidé, kteří nepatří mezi aktivní sportovce. Fotbalová témata vyvolaly mezi studenty mnoho otázek ať už pozitivních nebo i negativně laděných, snad jsme dokázali uspokojivě odpověď,“ říká závěrem Jan Skýpala. Univerzita Jana Evangelisty Purkyně bude společně s naším klubem řešit především návštěvnost sportovních akcích v České republice a tréninkový proces hráčů s vyhodnocováním sledovaných dat.

Další společnou akcí FK Teplice a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně bude seminář na téma Péče o fanoušky, který proběhne o posledním dubnovém víkendu za účasti hostů z pražské Sparty a drážďanského Dynama. Konat by se měl přímo na stadionu Na Stínadlech.