Marek Červenka: Snažíme se hrát o Evropu

​Na jarním úspěchu Teplic je výrazně podepsaný útočník Marek Červenka, do sítí soupeřů vstřelil už čtyři branky. Také Liberci dal gól; na konci prvního poločasu doťukl do sítě míč, který mířil za čáru po Fillově krásné individuální akci.

Marku, opět si dal gól, vlastně v třetím zápase po sobě. Ale tentokrát si měl jednoduchou úlohu…
Tam to Fillous výborně udělal, já do toho šel s tím, že buď, a nebo, bál jsem se, že míč půjde vedle.

A šel by do branky?
Asi jo, ale nechtěl jsem to riskovat. Šel jsem do toho a ještě jsem se při tom zamotal do sítě. Prostě jsem to chtěl pojistit, tak jsem to dohrál.

Jaký to byl zápas?
Těžký a pro nás strašně důležitý. Chtěli jsme vyhrát, to se povedlo. Liberec ale hrál ve druhé půli o něco líp než v první, trošku nás zatlačil. Pak naštěstí přišla červená karta a třetí gól tři body pojistil, už to pak bylo v klidu.

Viděl si z lavičky, co se před vyloučením Potočného dělo?
Šel do souboje, nechci se Romana nějak dotknout, ale podle mě se trošku po našem hráči ohnal. Jestli to bylo na červenou, to nevím, to nemůžu posoudit.

Za týden pojedete do Zlína bojovat o Evropu!
Bude to strašně důležitý zápas. Když ho zvládneme, tak to bude dobrý.

Dostává Evropa v kabině reálné obrysy? Bavíte se o ní?
Snažíme se o ni hrát, tak uvidíme, jak to dopadne. Zápas ve Zlíně hodně napoví.