Jan Vošahlík: Doufám, že nám forma vydrží

​Svou první branku v dresu Teplic vstřelil ofenzivní hráč Jan Vošahlík. V Plzni znamenala vedení 2:0. Teplice ho ale neudržely a z města piva se domů vracely s bodem za remízu 2:2.

Slibně rozjetý zápas jste nakonec vyhrát nedokázali, škoda!
Určitě je to škoda. Když vedete pět minut před koncem 2:0, tak si to musíte pohlídat. My jsme domácí dostali do hry úplně lacinou penaltou. Pak se to na nás valilo a mohli jsme inkasovat i potřetí. Fakt škoda, podali jsme fantastický výkon, pak jsme si to pokazili.

Na druhou stranu se asi hraje těžko proti rozjeté Plzni, za kterou je celý stadion, možná nejen on.
Ta atmosféra byla super, to si musíme užít, když je plný stadion. S velkým množstvím standardek ale musíte v Plzni počítat, i drobné fauly – nefauly se pro ní prostě pískají. Nás to dostávalo pod tlak 85 minut. Dokázali jsme si s tím poradit, pak bohužel ne.

Ty si dal po dlouhé době gól, jak byl?
Měl jsem jednoduchou úlohu, Krobík mi to skvěle dal před prázdnou branku. I když se to zdá jednoduchý, tak je ve vás pořád strach, abyste nepřekopli. Ale byla to opravdu jednoduchá úloha. Věřil jsem, že si dvougólový náskok už pohlídáme, ale bohužel.

Teď jsme smutní, ale v týdnu, až se to rozleží v hlavách, určitě bod brát budete, vždyť jste konečně bodovali i na hřišti celku, který bojuje o titul.
Asi jo, za dva dny se nikdo nebude ptát, jestli jsme vedli nebo jestli jsme hráli dobře. Je to zkrátka další bod do tabulky, navíc z Plzně, kde to moc lidí nečekalo. Bod bereme.

A teď to chce doma porazit Liberec!
Určitě. Pokud budeme hrát takhle koncentrovaně 90 minut a dopředu, tak Liberec můžeme porazit. Doufám, že nám forma vydrží. Myslím, že hrajeme fakt dobře.