Jan Rezek: Vítězství je pro trenéra k narozeninám

Jan Rezek v neděli proti Jihlavě pálil jako zamlada. Dva góly dal, další mohl přidat. Přesto byl právě on nejvýraznější tváři utkání.

Povedený zápas, že?
Myslím si, že by se tam našly nějaké chyby, herně to zase až tak fantastické nebylo. Zaplaťpánbůh, že se mi podařilo dát dva góly, šancí ale bylo víc. Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát, Jihlava byla houževnatým soupeřem, ten zápas byl pro nás těžký.

První gól padl po ose Vondrášek – Rezek, tedy patrně dvou nejmenších teplických mužů.
To jsem tak malý, jo? (smích) Nějaké góly hlavou už jsem dal. Myslím, že mám dobrý výskok i jeho načasování. Vše se krásně sešlo, navíc mi Vaňous (David Vaněček – pozn. autora) zablokoval stopera a já tak měl volnou cestu k bráně. Ten první gól nás uklidnil.

Říká se „rána k tyči, gólman v …“, to ti při druhé brance vyšlo parádně!
Už pět minut před tím jsem měl velkou šanci, kdy mi to dal krásně Vosa (Jan Vošahlík – pozn. autora), já si to ale špatně připravil a místo přízemní střely k tyči to šlo nad. Ten můj třetí gól pak byl tečkou za utkáním, už jsme se nemuseli bát o výsledek.

Vysočina podala bojovný výkon, nezlomila ji ani druhá inkasovaná branka.
My věděli, že to tak bude. Se všemi zatím hrála výborné zápasy, jen výsledkově se jí nedaří. Musím říct, že má výborný běhavý mančaft. Porazit ji nás stálo hodně sil. Nebylo to opravdu jednoduché utkání. Jsme rádi, že jsme ho zvládli a trošku v tabulce odskočili.

Pochvalu zasloužíte i za to, že jste hráli aktivně téměř po celý zápas, nezalézali jste.
Myslím, že jsme do toho druhého poločasu vstoupili trošku s vědomím toho, co se stalo v Ostravě. Snažili jsme se hrát dopředu aktivně, ale hlavně kolem poloviny hřiště nás Jihlava přehrávala dlouhýma balónama. Dopředu byla nebezpečná, trošku jsme si to tím inkasovaným gólem totiž zkomplikovali.

Za dvě vstřelené branky jsi určitě osobně moc rád, už máš na svém kontě tři!
Já jsem rád za každou branku i asistenci, ale zase to tolik moc neprožívám. I kdybych žádný gól nedal a vyhráli jsme, tak je to stejné. Je možné, že mi teď trošku stoupne zdravě sebevědomí, protože herně to není žádná super pecka. Ale ty góly nepřeceňuji.

Trenér má narozeniny, je to vítězství i pro něj?

Doufám, že do kabiny něco přinese! (smích) Vítězství je určitě pro něj.