Jan Krob: Chtěli bychom na Spartě něco uhrát

V sobotu odpoledne bude levý bek Jan Krob se svými spoluhráči pořádně nažhavený. Teplice totiž hrají na Spartě. „Zápasy se Spartou jsou pořád u nás nejvíc. Celá kabina se těší!“ říká fotbalista, který na Letné rozjížděl svou kariéru.

Vnímáte zápas na Spartě jako sváteční?
Celá kabina se na ten zápas těší. Budeme doufat, že potvrdíme tu naší výsledkovou formu, kterou máme. Chtěli bychom na Spartě něco uhrát.

Jaká jsou na Letné specifika pro hostující týmy?
Chodí tam hodně fanoušků, domácí mohutně povzbuzují, o to to mají soupeři Sparty těžší. Ale na druhou stranu to hodně motivuje.

To, že týmy, které jednou na Letnou, v autobuse prohrávají o dva góly, už neplatí?
Já myslím, že ne, že ta doba už je pryč. Myslím, že nám se něco podobného nestane.

V posledních zápasech se vám daří, můžete mít dostatek sebevědomí.
Musíme ale odjet s pokorou. Kdybychom si mysleli, že to půjde samo, tak bychom také mohli odjet s debaklem. Všichni jsme tu ale profíci, jedeme ten zápas zvládnout.

Ale relativně uvolnění být můžete, jste v tabulce šestí.
Chceme být co nejvýše, šesté místo je krásné, ale k vyšším příčkám není bodově tak daleko, chceme proto každý bod.

Jak přechytračit Spartu v jejím prostředí?
Dát o jeden gól více než ona! Zápas na Spartě je pořád u nás nejvíc, hraje se tam těžko, ale myslím si, že teď jsou v takovém rozpoložení, že se s ní dá hrát. Budeme se proto snažit o maximum.

Mnoho týmů už se snažilo jejich marodky využít, ale nepovedlo se…
Nechci, aby to vyznělo tak, že Sparta je teď slabá, je to pořád nejlepší klub u nás, ale nevím, kdy jindy si to s ní rozdat natvrdo, než na konci podzimu, kdy má za sebou mnoho těžkých zápasů, marodku. Zkusíme jejího rozpoložení využít.

Chystá se za vámi mnoho fanoušků. Co jim vzkážete?
Doufám, že fanoušci vidí, že jsme na tom mnohem lépe než doma. Musí být radost si na takovém stadionu zafandit, samo o sobě je to motivující. My budeme rádi za každého fandu, který za námi přijede.