Jakub Diviš: Ceníme si protrhnutí nepříznivé série

Jakub Diviš se do branky Teplic při ligovém zápase dostal po měsíci, který na Stínadlech strávil po svém příchodu z Mladé Boleslavi. Při utkání s Libercem musel do branky už ve 13. minutě, chvíli poté, co Skláři inkasovali a navíc se jim zranil Tomáš Grigar.

Zažil si vítěznou premiéru, i když poněkud nečekanou.
Bylo to hektické. Jít ve 13. minutě do brány není nic příjemného, ale zvládli jsme to, to je nejdůležitější. Ty body jdou hrozně důležité. Otočili jsme to, to se cení. Já si v první moment vůbec nevšiml, co se stalo, ani jsem neviděl, že jsme dostali gól. Až pak jsem zbystřil. Najednou tam zůstal Grigi ležet, tak jsem se chtěl jít rozcvičit, kdyby to dál nešlo, ale už se vědělo, že je to špatné, tak jsem se rovnou převlékl a šel do brány.

Jsi zkušený gólman. Měl si přesto pocit trémy?
Nebyl jsem nervózní, to vůbec, spíš je tam problém, že člověk není v provozní teplotě. Rozcvička je dělaná pro toho, kdo chytá. Já sice také něco dělám, ale jsou tam průtahy, jde se do kabiny, hraje se. Chvíli mi proto trvalo, než jsem se do toho úplně dostal. Jeden zákrok byl takový všelijaký. Teď už je vše jedno, vyhráli jsme.

Jaký to pak byl zápas z tvého pohledu?
Čistá válka! Tak to říkal i trenér v kabině. Liberec byl nepříjemný, pořád byl v nábězích, jeho hráči se křižují, to je pro defenzivu nepříjemné. O to víc si ceníme protrhnutí té nepříznivé série.

Takové šťastné vítězství vás může nakopnout, že?
V to věříme. Že tohle vítězství bude pro celý mančaft vzpruhou, pro jeho sebevědomí. Škoda, že je teď reprezentační pauza.

Pokud nebude Tomáš Grigar za 14 dní fit, budete chytat v Mladé Boleslavi, odkud jste do Teplic před měsícem přišel!
Vypadá to, že Tomáš má něco s kolenem. Přeji mu, aby to nebylo nic vážného, tohle je fakt nepříjemné. My teď potrénujeme, abychom byli připraveni a na samotný zápas v Boleslavi se budeme soustředit až pak v týdnu, než k němu dojde. Ať v bráně budu já, nebo Tomáš, v Mladé Boleslavi budu moc chtít vyhrát.