David Vaněček: Věřím, že nás pauza nezastaví

Společně s Janem Rezkem je nejlepším střelcem Teplic se čtyřmi brankami David Vaněček. Do Mladé Boleslavi jede s jednoznačným úkolem – dát gól a přispět k úspěchu žlutomodrých.

Jak jste po reprezentační pauze nažhavení na Mladou Boleslav?
Pro nás byla škoda, že byla reprezentační pauza. Ten důležitý zápas s Liberce jsme zvládli, mohli jsme dál pokračovat. Věřím, že nás pauza nezastaví a že budeme podávat výkony, jaké jsme podávaly před ní.

Zápas v Bolce pro vás může být i výzvou, venku se vám totiž zatím vůbec nedaří.
Je to pravda. Minulou sezónu jsme venku vyhrávali, body jsme získávali spíš na venkovních hřištích, letos se to otočilo. Myslím si, že to může být jinak a že po Bolce můžeme mluvit o tom, jak jsme získali body na hřišti soupeře.

Co na jejím stadionu bude důležité? Kromě toho dát branky?
Nedostat branky. (smích) Rozhodující bude to, abychom podali výkon, při kterém budeme všichni bojovat na sto procent, budeme kompaktní.

Ty si dal v této sezóně čtyři góly. Společně s Janem Rezkem jsi nejlepším střelcem týmu. Ale několik šancí si i spálil.
O tom už ani nechci mluvit. Ještě víc to zakřiknu. Musím být pokorný a být rád, že mám alespoň čtyři góly. Musím udělat vše proto, aby se mi dařilo a góly přibývaly.

Takže pověrčivost? Pomáhá holení?
To bylo spíše ze srandy.

Ani hřívu bys neshodil, kdyby se nedařilo?
Ne. Já věřím, že se dařit bude.

Jak vlastně vypadala repre pauza na Stínadlech?
Náš kondiční trenér Tonda Čepek dostal hodně prostoru. Víc, než je normálně zvyklý. Pořádně si to užil.

Dobití baterek je určitě důležité. Jak se fyzicky cítíte?
Myslím, že dobře, asi v rámci možností. Přeci jen už je půlka podzimu za námi, nějaká únava určitě cítit je, ale není to nic, co by nás mělo omezit.

A psychicky jste po Liberci určitě v pohodě, že?
Ten zápas byl hrozně důležitý. Kdybychom ho nezvládli, tak by atmosféra byla trošku ostřejší. Takhle jsme všichni v pohodě. Na druhou stranu musíme být pokorní. Víme, že jeden zápas může vše změnit. Uděláme všichni vše proto, aby se nám dařilo co nejvíce.

Jak oblíbeným soupeřem pro tebe Mladá Boleslav je?
Mám na to dva pohledy. Z jednoho je pro mě Boleslav super, dal jsem jí první ligový gól. Z druhého pohledu je to horší: naposledy se mi na jejím hřišti moc nedařilo, v 50. minutě jsem střídal a pak už jsem si moc nezahrál. Doufám, že to teď bude pozitivní a dám gól.

Opět se za vámi vydají vaši fanoušci.
Všichni, kdo budou mít chuť nás podpořit, pro nás budou strašně důležití. Moc nám jejich účast na zápase pomůže. Myslím, že po tom domácím výkonu se mají na co těšit.