David Vaněček: Odčinili jsme prohru ze Slavie

David Vaněček dal ve druhém ligovém kole Dukle dvě branky. První hlavičkou, druhý nohou. Z obou měl velkou radost, chválil ale především své spoluhráče, kteří mu góly připravili.

Máš tvář jak dětskou prdelku, proč ta náhlá změna?
Už to chtělo změnu, díky tomu to tam začalo padat! (úsměv)

Po dvou gólech jsi určitě hodně spokojený.
Naprostá spokojenost, převážně ale hlavně s tím, že jsme ten zápas zvládli a vyhráli.

Na Duklu jste vletěli, centrovali, stříleli…
To byl náš hlavní cíl, abychom dali nějaké ty góly. Na Slavii jsme do sezóny dobře nevstoupili, i když to byla smolná porážka. Teď jsme vyhráli a tu prohru odčinili.

Takže takový začátek byl taktickým plánem? Ona v Plzni nepůsobila vzadu nejjistěji, tak proto, že?
Asi každý by byl psychicky nalomený po čtyřech gólech. Chtěli jsme proto na Duklu trošku zadupat, což se povedlo a díky tomu jsme i vyhráli.

Jaké ty tvoje góly byly, který z nich byl náročnější?
Nechtěl bych hodnotit jejich náročnost, spíš bych ocenil spoluhráče a jejich nahrávky. Při prvním gólu mě Krobík nádherně našel mezi stopery, pro mě bylo snadné zakončit. Při druhém přišla famózní přihrávka od Honzy Rezka; každý si myslel, že bude střílet, ale on to na poslední chvíli prostrčil, já pustil míč na Fillouse, který si dobře křikl, míč se odrazil ke mně a já ho halfvolejem trefil.

Čtyři ligové zápasy jste nedali gól ze hry, konečně se to povedlo. Zvýší vám to sebevědomí?
Abych se přiznal, tak takovouto statistiku nesleduji. Soustředím se na novou sezónu, po dvou zápasech máme tři vstřelené góly, to je podle mě dobrý start do sezóny.

Máš ty osobně nějaký gólový cíl?

Žádný jsem si nedával, ale samozřejmě, že čím více gólů dám, tím to bude lepší. Důležitý je ale pro mě úspěch mužstva.