Daniel Šmejkal: Chceme zvládnout další systém hry

Ve svém druhém utkání zimní přípravy Teplice remizovaly v Ústí nad Labem 3:3. Trenér Sklářů Daniel Šmejkal nebyl spokojený s druhým poločasem.

Jak hodnotíte zápas?
Musím říct, že jsem viděl dva poločasy. První půli jsme až na výjimky nehráli špatně, druhý poločas ale nebyl vůbec dobrý. Měli jsme do něj hrůzostrašný vstup, soupeř otočil stav, pak už bylo utkání vyrovnané, ke konci jsme vyrovnali. Byl jsem ze druhé půle zklamaný.

Ukázalo se ve druhém poločase, že pro některé hráče bude těžké prosadit se do základní jedenáctky?
Nechtěl bych to zatím takhle hodnotit. Byl to zápas na umělé trávě, terén byl těžký, ale je pravda, že každé přípravné utkání ukáže plno věcí. Zhodnotíme si to. Znovu ale opakuji, že jsem s druhým poločasem nebyl vůbec spokojený.

Poprvé hrál Čmovš, co k němu říct?
Po dlouhé době hrál zápas, bylo to na něm vidět. Jsem rád, že se na 100% zapojil do tréninkového procesu a že odehrál alespoň poločas. Je to stoper, se kterým počítáme. Budeme se těšit, že zvýší konkurenci.

Zkoušeli jste hrát vzadu na tři stopery. Co to je za model? Chcete ho používat i v mistrovských zápasech?
Chceme vyzkoušet různé systémy, abychom byli variabilnější. V zimě se budeme snažit zvládnout i tento systém 3-4-1-2, se kterým jsme nastoupili proti Ústí nad Labem.