eSports

FK Teplice se rozhodl následovat přední sportovní kluby z celého světa a vstupuje do světa eSportu. Díky dohodě s týmem Nessus Gaming tak bude na eSportových turnajích a eventech reprezentovat ve hře FIFA FK Teplice hned čtveřice hráčů.

ESport se rozvíjí především v posledních letech a turnaje v tomto odvětví mají obrovskou sledovanost. Své eSportové týmy dnes mají zahraniční týmy jako Manchester City, West Ham United, Valencia nebo Schalke 04. Jako první se svým týmem v České republice pak přišla pražská Sparta. "Vnímáme obrovský marketingový potenciál světa her, eSports se v následujících letech bude rozhodně dále rozvíjet a nechceme zaspat hned na začátku, proto jsme moc rádi, že jsme se s Nessus Gaming dohodli na spolupráci," vysvětluje vznik eSportového týmu manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Tým Nessus Gaming, který bude FK Teplice reprezentovat, založil teplický rodák Štefan Šraga, jenž bude, kromě manažerské úlohy v týmu, také jedním z hráčů. I jeho parťáci z týmu pochází z Teplic a okolí. "V Ústeckém kraji asi neexistuje prestižnější sportovní značka než je teplický fotbalový klub, proto pro nás bude čest na turnajích nosit žlutomodré barvy a reprezentovat klub ve světě eSports," říká Šraga, jehož bratranec David v Teplicích hrál a nakukoval i do ligového A mužstva.

Můžete sledovat instagram FK Teplice eSports ZDE.