/ FK Teplice – Partneoi – Memoriál Tomáše Kameníka

Tradiční turnaj

pro žáky věkové kategorie U14

"MEMORIÁL TOMÁŠE KAMENÍKA"

Tradiční žákovský turnaj Memoriál Tomáše Kameníka se koná jako každoroční vzpomínka na jedinečný brankářský talent, kterého ve 20-ti letech zdolala zákeřná nemoc.

T o m á š   K a m e n í k

26.11.1967 - 13.12.1987

Tomáš Kameník se narodil 26.listopadu 1967 v Teplicích. Zde také absolvoval osmiletou základní školu a následně i čtyřletou Střední průmyslovou školu strojní.

Sportovní kariéru započal jako malý žáček v brance teplických Sklářů, aby se postupně ve žlutomodrém dresu propracoval až do B - týmu dospělých.

Jako devatenáctiletý si odešel plnit tehdejší povinnou základní vojenskou službu do Tábora, kde prošel výběrem. Nakonec byl vybrán do Dukly Tachov, kde bohužel po půlročním působení onemocněl.

Jeho krutou diagnózou byla rakovina lymfatických uzlin, která necelý měsíc po jeho dvacátých narozeninách 13.prosince 1987 ukončila jeho mladý život.

Ceny nejlepším hráčům a týmům Memoriálu Tomáše Kameníka na hlavní hrací ploše AGC ARÉNY každoročně předává otec Tomáše Kameníka, pan Václav Kameník, vždy společně s šéftrenérem a sekretářem mládeže Fotbalového klubu Teplice a samozřejmě také nechybí vybraní hráči ligového A mužstva teplických Sklářů.

KOMENTÁŘ A STATISTIKY

"33.ROČNÍK MEMORIÁLU TOMÁŠE KAMENÍKA"

- rok 2021 -

Ve středu 18.8. se odehrál již 33.ročník tradičního žákovského turnaje "MEMORIÁL TOMÁŠE KAMENÍKA", který je pořádán každoročně pro hráče věkové kategorie U14. Turnaj se koná jako vzpomínka na jedinečný brankářský talent - TOMÁŠE KAMENÍKA, kterého ve 20-ti letech zdolala zákeřná nemoc.

Mladí Skláři, svěřenci zkušeného trenérského dua Miroslav Šašek a Jiří Černý, získali v tomto roce pro Teplice stříbrné medaile, když je až ve finále zastavil výběr pražské Sparty po výsledku 0:2.

Bronzové medaile získali hráči Výběru Ústeckého KFS, kteří v utkání O 3.místo remizovali v řádné hrací době s německým SG Dynamo Dresden 1:1 a nakonec byli šťastnější v penaltové loterii po výsledku 4:3.

- VÝSLEDKOVÝ SERVIS -

Základní skupina A - hřiště Na Stínadlech:

• FK Teplice,
  • FK Ústí nad Labem,
  • SG Dynamo Dresden.

Výsledky skupiny A:

• FK Teplice vs. FK Ústí nad Labem - 4:1,
  • SG Dynamo Dresden vs. FK Teplice - 0:1,
  • FK Ústí nad Labem vs. SG Dynamo Dresden - 1:2.

Konečná tabulka skupiny A:

Pořadí Tým Skóre Body
1. FK TEPLICE 5:1 6
2. SG DYNAMO DRESDEN 2:2 3
3. FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:6 0

Základní skupina B - hřiště TJ Hvězda Trnovany:

• AC Sparta Praha,
  • Výběr Ústeckého KFS,
  • 1.Příbram.

Výsledky skupiny A:

• AC Sparta Praha vs. Výběr Ústeckého KFS - 4:0,
  • 1.FK Příbram vs. AC Sparta Praha - 0:3,
  • Výběr Ústeckého KFS vs. 1.FK Příbram - 2:1.

Konečná tabulka skupiny A:

Pořadí Tým Skóre Body
1. AC SPARTA PRAHA 7:0 6
2. VÝBĚR ÚSTECKÉHO KFS 2:5 3
3. 1.FK PŘÍBRAM 1:5 0

O 3.místo:

• SG Dynamo Dresden vs. Výběr Ústeckého KFS - 1:1 ( 3:4 pk ),

F I N Á L E:

• FK Teplice vs. AC Sparta Praha - 0:2.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. AC SPARTA PRAHA,
  2. FK TEPLICE,
  3. VÝBĚR ÚSTECKÉHO KFS,
  4. SG DYNAMO DRESDEN,
  5. FK ÚSTÍ NAD LABEM,
  6. 1.FK PŘÍBRAM.

Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Filip Osvald, brankář Výběru Ústeckého KFS, který je kmenovým hráčem fotbalového klubu SK Roudnice nad Labem.