/ FK Teplice – Klub – CSR v sezóni 2018/19

CSR v sezóni 2018/19

Srpen 2018

Hráči FK Teplice podpořili Kavárnu POTMĚ v Oseku

Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu, navštívila již podruhé nedaleký Osek a to opět v době konání Oseckých slavností. V neděli 19. srpna ji přijeli do Oseka podpořit i fotbalisté A týmu FK Teplice Pavel Moulis a Jan Vošahlík, spolu s klubovou legendou a současným vedoucím mužstva Pavlem Verbířem.

Než se hráči vrhli do autogramiády pro přítomné fanoušky, tak měli hráči možnost si sami vyzkoušet návštěvu kavárny POTMĚ, která byla pro všechny velmi silným zážitkem. Hráči FK Teplice se setkali na akci i s ředitelkou Nadačního fondu Českého rozhlasu (Světlušky) Mgr. Drastichovou či se podepsali na autobus Kavárny POTMĚ. FK Teplice věnoval na podporu Světlušek i klubový dres s podpisy všech hráčů A týmu. Na konci srpna manažer marketingu klubu M. Kovařík nejen, že předal na Stíndalech šťastnému výherci, který je již dlouhé roky naším velkým fandou, podepsaný dres, ale udělal s ním a jeho syny i kompletní prohlídku našeho stadionu.


Zapojení týmů FK Teplice do CSR projektu na podporu Arkadie

Hned několik týmů FK Teplice ( např. U13, U14, U15, WU 13 či WU 15) se rozhodlo podpořit teplickou Arkadii, která se již řadu let o podporu důstojného, plnohodnotného života dětí a dospělých se zdravotním znevýhodněním. Arkadie je jednou ze tří vybraných neziskových organizací, které soutěží v charitativním projektu Oborové zdravotní pojišťovny „Každý krok pomáhá“ o 30 tisíc korun. Klub vyzval k zapojení do tohoto projektu nejen své zaměstnance a členy všech svých mládežnických týmů, ale i své fanoušky a širokou veřejnost. Pevně věříme, že v soutěži, která začala 11. srpna a končí 8. září i s podporou Vás fanoušků, pomůžeme Arkadii v soutěží vyhrát.


Září

Teplický klub spustil projekt Žlutomodrá splněná přání

Žlutomodrá splněná přání je název nového charitativního projektu FK Teplice snažícího se nejen naplňovat naše motto "FKT více než fotbal", ale zejména potěšit ty, kteří se snaží hrdinsky bojovat s nástrahami osudu, ať již se jedná o vážnou nemoc, handicap či to, že nepoznali nebo přišli o své rodinné zázemí.

I přes tyto nástrahy je v jejich statečných srdcích ukryto většinou mnoho lásky, často i včetně té k našemu klubu, která je navíc mnohdy i celoživotní. To je každopádně i případ Ladislava, který pracuje v chráněných dílnách teplické Arkadie a fandí FK Teplice již přes dvacet let. Ladislav nám ve svém dopise napsal, že by se velmi rád osobně setkal s naším kapitánem A týmu Admirem Ljevakovičem a také s Tomášem Vondráškem, stejně jako by si přál nahlédnout do šaten a zákulisí stadionu.

Toto přání jsme se tedy rozhodli Ladislavovi splnit, před dnešním dopoledním tréninkem se setkal se svými oblíbenci, od kterých navíc dostal ke svým srpnovým narozeninám dres, knihu o 70 letech FK Teplice a podepsaný plakát A mužstva. Následně spolu také krátce pohovořili, poté si Ladislav prošel pod vedením Pavla Verbíře také kabinu A mužstva a další zákoutí teplické AGC Arény, při prohlídce stadionu mu pak masér Eda Poustka daroval originální čepici národního týmu a Admir Ljevaković vycházkové tričko A mužstva. Po tréninku týmu se navíc celé mužstvo s Láďou vyfotilo a jeho oblíbenci si s ním také krátce zakopali na hlavním hřišti.

Žlutomodré splněné přání udělalo Ladislavovi obrovskou radost, i mnohým dalším se v této sezóně pokusíme postupně vyplnit žlutomodré přání, protože si jejich oddanosti a zapálení pro náš klub velmi vážíme.

+ fotky


Tepličtí fotbalisté podpořili svoji účastí akci Na koni do školy ve Svinčicích

Zástupci FK Teplice a to konktrétně vedoucí A týmu Pavel Verbíř a hráči Jan Vošahlík, Tomáš Vondrášek a Yhojan Gary DÍAZ Sequeira se zúčastnili v neděli 9.9. 2018 tradiční akce Na koni do školy ve Svinčicích u Mostu. Tato akce byla určená zejména pro děti a jejich rodiče a pořádá ji zdejší Equipark Svinčice ve spolupráci s Ústeckým krajem. Těší se každoročně velkému zájmu veřejnosti nejen z Mostecka, ale i širokého okolí.

Kromě autogramiády hráčů či rozdávání jejich oficiálních kartiček si mohli děti (a to nejen autistické) s hráči zasoutěžit. Ti, kteří našli dost odvahu na žonglování s fotbalovými míči, které jsme do Svinčic přivezli, byli následně zařazeni do slosování o podepsaný dres FK Teplice. Následně hejtman ÚK O. Bubeníček spolu s Pavlem Verbířem potěšili malou předškolačku z Mostu, na kterou se usmálo štěstí.

Spolu s námi představil na akci svoji činnost a také i některé své pejsky a kočičky útulek AniDef, s nímž náš klub dlouhodobě spolupracuje.

Fotky + video s Pavlem Verbířem


Uskutečnily se besedy na téma „Může sport pomáhat“?

V pátek se v Teplicích a Mostě uskutečnily hned tři besedy na téma "Může sport pomáhat?" Besedy postupně zavítaly na Gymnázium Teplice, Gymnázium Most a Vysokou školu finanční a správní v Mostě, kde byla beseda určena také široké veřejnosti.

Svého zástupce měl mezi hosty besedy také náš klub, o sociální odpovědnosti klubu a jeho CSR aktivitách hovořil manažer marketingu a PR Martin Kovařík. Kromě něj zde vystoupili také zástupci spolku Každý koš pomáhá - moderátor České televize Jakub Bažant, jeho žena Petra a také Jiří Závozda, zástupci spolku Silou hlasu - Dita Horochovská a Lukáš Srba, a v neposlední řadě také na poslední z besed Tereza Bártová, na jejíž podporu byl spuštěn projekt #newlegs a která se stala Ženou roku 2017 Cesty za snem.

O besedy byl především na obou gymnáziích velký zájem, studenti během 90 minut besedy doslova ani nedutali.

Zářijové besedy byly pokračováním našich osvětových snah v oblasti společenské odpovědnosti a to nejen směrem ke studentům vysokých a středních škol v ČR ( např. VŠE, VŠFS), ale i široké veřejnosti.


Zástupci FK Teplice byli hosty ve sportovních zprávách na ČT Sport

Dnes v poledních sportovních zprávách na ČT Sport byli hosty moderátora Jakuba Bažanta zástupci FK Teplice - předseda představenstva Ing. Pavel Šedlbauer a manažer marketingu a PR Martin Kovařík, spolu s nimi do studia dorazil také vysokoškolský pedagog Ing. Vilém Kunz, Ph.D..

Tématem dnešních sportovních zpráv totiž byla sociální odpovědnost ve sportu, což je oblast, na kterou se Fotbalový klub Teplice dlouhodobě zaměřuje.
Záznam ze sportovních zpráv ČT Sport:

Ředitelka Arkadie poděkovala mládežníkům za zapojení do projektu Každý krok pomáhá

Ve středu 26. září navštívili zástupci mládežnických týmů FK Teplice teplickou Arkadii,.

Mladým hráčům a vedení mládeže FK Teplice zde nejprve poděkovala ředitelka Arkadie ing. Lenka Machaloušová za jejich zapojení do projektu Každý krok pomáhá na pomoc jejich organizace. Také díky nim vyhrála Arkadie nakonec finanční dar od Oborové zdravotní pojišťovny ve výši 20 tisíc korun.

Celkem se do projektu Každý krok pomáhá zapojilo více než 60 mládežníků, ať již šlo o hráče věkových kategorií U13, U14, U15 či hráčky WU 13 a WU 15. Vedle setkání s paní ředitelkou si mladí hráči a trenéři prohlédli i chráněné dílny Arkádie a měli tak možnost se seznámit i s prací klientů Arkádie, včetně práce Ladislava, který nedávno sám navštívil Stínadla v rámci projektu „Žluto-modrá splněná přání“. Mladí hráči a hráčky FKT si pak mohli za asistence zaměstnanců Arkadie i sami vyzkoušet výrobu některých výrobků jako např. žlutomodrých svíček.


Říjen

Prohlídka Stínadel pro děti a studenty z Dětského domova, Základní a Střední školy v Duchcově

Hned ve dvou dnech a to v pátek 12.10., resp. v úterý 16.10. náš stadion Na Stínadlech navštívily děti z Dětského domova, Základní a Střední školy Duchcov. Pod vedením marketingového manažera Martina Kovaříka si postupně prohlédly nejen hlavní hřiště, ale také např. kabinu A mužstva, Síň slávy či tiskové centrum.

Vedle toho byla s paní ředitelkou Mgr. Stádníkovou dohodnuta i další bližší spolupráce s klubem, včetně např. předvánoční návštěvy Dětského domova v Duchcově i ze strany hráčů A týmu. Kromě ZŠ a SŠ z Duchcova navštívili v pondělí 15. 10. AGC Arénu také žáci ZŠ Metelkovo náměstí v Teplicích.


FK Teplice podpoří charitativní aukci na pomoc Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením

FK Teplice již pošesté podpoří originálním dresem s podpisy všech hráčů velkou charitativní aukci, kterou pořádá futsalový oddíl FC Lokomotiv Ústí jako doprovodnou akcí k 6. ročníku futsalového turnaje s názvem Lokomotif Cup, který se uskuteční v sobotu 15. prosince v Ústí nad Labem.

Veškerý výtěžek z aukce bude přímo na turnaji věnován Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP) sídlící při Speciální škole, Mateřské škole a Praktické škole v Ústí nad Labem.


Listopad

Žlutomodrá splněná přání udělala tentokrát radost kvadruplegičce Ditě

Dalším hostem Žlutomodrých splněných přání byla 14.11.2018 kvadruplegička Dita Horochovská. Dita je velmi sympatická a usměvavá mladá žena, která se stále na něco těší. Její pozitivní přístup k životu byl zřejmý i z jejich slov, když představila svůj životní příběh nejen hráčům našeho A týmu, ale i desítkám teplických mládežníků. Od mala je upoutána na invalidní vozík, navíc v patnácti letech se její zdravotní stav zhoršil natolik, že může od té doby hýbat jen hlavou a bez pomoci druhé osoby se neobejde prakticky v ničem.

Přes to nejen, že vystudovala střední školu, ale stala se v roce 2004 první uživatelkou hlasových technologií v ČR a začala následně jako lektorka pomáhat ovládat PC hlasem desítkám dalších lidí s podobným hendikepem.

Dita se během středečního dne ve žlutomodrých splněných přáních nejprve setkala v síni slávy FKT s Pavlem Verbířem a Štěpánem Vachouškem, od kterých obdržela dres se svým jménem a také knihu k 70 letům FK Teplice. Pavel Verbíř jí následně ukázal zázemí kabiny A mužstva, ale také další zákoutí stadionu včetně mládežnického úseku. Po tréninku ligového týmu pak Dita ukázala teplickým hráčům, co ona sama umí s počítačem a jak ho ovládá pouze silou svého hlasu. Hráči byli doslova u vytržení a v press centru by bylo slyšet spadnout špendlík. Stejná atmosféra panovala také odpoledne v press centru, kdy stejná ukázka proběhla pro teplické mládežníky.

Martin Kovařík přednášel o sportovním marketingu na Vysoké škole finanční a správní v Mostě

V pondělí 12.11. 2018 se dopoledne uskutečnila na studijním středisku Vysoké škole finanční a správní v Mostě přednáška na téma Sportovní marketing profesionálního fotbalového klubu. Role přednášejícího se zmocnil marketingový manažer a tiskový mluvčí FK Teplice Martin Kovařík, který studentům bakalářského i inženýrského studia představil své více než desetileté zkušenosti z práce v oblasti marketingu a public relations.

Přednáška se setkala u studentů skutečně s velkým ohlasem, přičemž nechtěli ani po dvou hodinách Martina Kovaříka propustit, resp. na něj měli i spoustu dalších otázek. Dozvěděli se tak nejen o profesních zkušenostech Martina, které získal v FK Teplice, jehož barvám je již věrný více než 11 let, ale i např. c ose mu nejvíce v marketingu podařilo, kdo je jeho nejoblíbenějším hráčem či trenérem, zda-li by ho lákala stáž v některém ze zahraničním klubu nebo jaké to bylo mít svatbu přímo na teplickém stadionu.