FC Zlín
24. kolo, První fotbalová liga,
FC Zlín FK Teplice
0:2 (0:0)

Branky: 51. Fillo, 74. Jeřábek. ŽK: 31. Beauguel - 31. Ljevakovič. Rozhodčí: Ardeleanu – Dobrovolný, Myška. Diváci: 3792.

FC Zlín

Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov – V. Vukadinovič, Traoré, Janíček (59. Štípek), Hnaníček (74. Fantiš), Holík – Beauguel (77. Bartolomeu). Trenér: Páník.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob – Fillo, Soungole, Hora (90. Hyčka), Kučera, Vošahlík – Červenka (89. Vachoušek). Trenér: Šmejkal.

Teplice pojedou ze Zlína s veselou! V 24. kole ePojisteni.cz ligy vyhrály v důležitém utkání, které může výrazně rozhodnout o pohárové Evropě, ve Zlíně 2:0. „Skláři“ přestáli několik velmi dobrých šancí domácích a poté udeřili Fillem a Jeřábkem. Konec utkání dohrávali v pohodě a zaslouženě si na své konto připsali tři body.

Úvod první půle patřil „ševcům“, kteří byli aktivní a vytvářeli si zajímavé šance. Grigara postupně ohrozili Vukadinović, Beaguel a Holík. Teplice hrály obětavě, jejich hráči padali do střel a pomáhali tak svému brankáři uhájit čisté konto. I hosté měli několik slibných náznaků šancí, Švenger ale příliš práce neměl.

Fotbalistům ze severu Čech se povedlo přežít i dvě šance Zlína zkraje druhého poločasu, vytáhl se Tomáš Grigar, jemuž spoluhráči poté hodně děkovali. V 51. minutě to přišlo! Krob přistrčil po vyhraném souboji Fillovi, který zprava prostřelil gólmana Zlína a Teplice, tentokrát hrající v bílých dresech, vedly. Svěřenci kouče Daniela Šmejkala mohli dokonce zvýšit, největší šanci měl Vošahlík, Švenger ale reflexivně míč vytlačil mimo své tyče. V 74. minutě „skláři“ potvrdili zasloužené vítězství Jeřábkem, který zužitkoval Krobův perfektně kopnutý rohový kop. Konec střetnutí si už hosté pohlídali a na své konto si připsali důležité tři body, díky nimž se v tabulce posunuli na pátou příčku.