Neratovice-Byškovice FK Teplice
0:2 (0:0)

Branky:65. Lüftner, 88. Nivaldo.

Slavík - Hošek (46. Litsingi), Lüftner, Jablonský - Vondrášek, Matula, Jirásek, Krob - Vůch, Salami (60. Nivaldo), Chukwuma (46. Mahmutovič).

Druhé kolo letošního ročníku domácího poháru svedlo do cesty žlutomodrým divizní Neratovice - Byškovice, které tak v úterý v podvečer přivítaly ligový celek na svém hřišti.

Neratovice se po celý první poločas srdnatě držely. K vidění byly šance na obou stranách, žlutomodré dvakrát podržel skvělým zákrokem brankář Slavík. Na druhé straně zahodil obrovskou šanci Chukwuma, při dělovce Jiráska zase skvěle zakročil domácí brankář. Těsně před poločasem pak vedení hostí odmítl z jasné pozice hlavou Salami po centru Kroba.

Ve druhém poločase už začínal být znát fyzický rozdíl mezi oběma mužstvy a Teplice svého soupeře začaly přehrávat. Po hodině hry se jim podařilo také konečně zlomit nerozhodný stav. Po rohovém kopu se trefil hlavou Michael Lüftner. Domácí se pak sice ještě nadechli k honbě za vyrovnáním, ale tato branka se nakonec ukázala jako vítězná, i když na 2:0 ještě zvýšil Nivaldo. Žlutomodří se tak probojovali do třetího kola poháru FAČR, kde se v úvodu září střetnou s vítězem souboje Varnsdorf - Bohemians Praha.