20.kolo | 10.3.2018 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Fastav Zlín

Teplice - Zlín 2:1 (1:0)

10.03.2018 | Redakce

Teplice se konečně dočkaly! Ve čtvrtém jarním kole doma porazily v televizním utkání trápící se Zlín 2:1, góly dávali teenageři Král a Žitný, byly to jejich první prvoligové branky.

Tepličtí počítali před utkáním ztráty a nálezy. Stále chyběli zranění Vondrášek a Jeřábek, do hry se vrátili Krob s Ljevakovićem. Před střetnutím se navíc zranil Rezek, ve 4. minutě musel ze hřiště odstoupit Vošahlík.

Skláři měli dobrý vstup do utkání, v 17. minutě se po Krobově rohovém kopu trefil hlavou stoper Král. Domácí, kteří na Stínadlech v právě probíhající sezóně ještě neprohráli, si vytvářeli i další šance, po gólu volal například pokus Vaněčka, i další příležitosti ale mohly mít gólovou tečku.

Domácím zatrnulo hned na začátku druhého poločasu, když Diviš překonal Hronek. Žlutomodré to ale nepoložilo a dál se snažili strhnout vítězství na svou stranu. V 58. minutě se krásně uvolnil Žitný, jenž hrál vůbec první prvoligový zápas od samého začátku, narazil si s Vaněčkem a nádherně překonal Zlámala.

Pojišťovací trefy už se 2 tisícovky diváků nedočkaly, i tak ale Teplice konečně braly do prvoligové tabulky důležité tři body.