| 14.5.2023 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Fastav Zlín

Teplice - Zlín 2:1 (1:0)

14.05.2023 | Redakce

Do zápasu se Zlínem nemohl trenér Zdenko Frťala počítat s vykartovaným Mićevićem, do nominace se však po zranění vrátil Tomáš Kučera. Naopak Tomáš Vondrášek z ní bohužel opět vypadl pro svalové zranění.

Žlutomodří opět vstoupili do zápasu velmi dobře, když se dostali v 18. minutě do vedení. Urbanec našel na zadní tyči skluzujícího Filu, který uklidil míč do sítě. Pak to na obou stranách zkusili hráči z hranice vápna, nejprve Janetzký zamířil těsně vedle a hned po něm také Mareček. Další dvě velké příležitosti měl Robert Jukl, nejprve jeho pokus zlikvidoval Dostál a těsně před poločasovou pauzou z toho byla tyč.

Po změně stran se dlouho hrálo bez větších šancí, až 69. minutě pálil těsně vedle hostující Dramé. Zlín tak dokázal srovnat až o tři minuty později, když Balaj prodloužil míč na Simerského, který na zadní tyči vyrovnal. Tepličtí se však nevzdali a rychle si vzali vedení zpátky, dorážku Jukla tečoval do branky Fila a poslal zápas do stavu 2:1. Zlín sice vzápětí opět srovnal, jenže Kozák stál v ofsajdovém postavení a rozhodčí toto postavení okamžitě signalizovali. Už to vypadalo, že i přesto dokáží hosté nakonec srovnat, s vypršením základní hrací doby dokázal dostat míč do sítě právě Libor Kozák, ale tentokrát zasáhl VAR a pro ruku nebyla branka uznána.