Diváci: 10.732.

Grigar – Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob – Ljevakovič, Kodeš (74. Táborský) – Fillo, Vachoušek, Kukec (70. Nivaldo) – Potočný. Trenér: Vavruška.

AC Sparta Praha

Bičík – Zahustel, Brabec, Costa, Frýdek (66. Fatai) – Konaté (72. Jiráček), Mareček, Dočkal, Matějovský (88. Vácha), Krejčí – Juliš. Trenér: Ščasný.

Výborný výkon ve druhém poločase přinesl Teplicím v 27. kole SYNOT ligy proti Spartě bod za remízu 1:1. Žlutomodří mohli dokonce zvítězit, hosté z Prahy totiž v závěru fyzicky odešli. Kýžený vítězný gól ale skláři už Bičíkovi nedali, byť například Štěpán Vachoušek měl velkou šanci.

V první půli se nehrál fotbal s visačkou top kvality. Obě mužstva se spíše hledala, šancí bylo poskrovnu. Domácí hráči se snažili být aktivní, příležitost ke skórování měl hlavičkující Kukec, cílil ale mimo. Na druhé straně tuhla v krev v žilách žlutomodrých fanoušků při střele Konatého, míč ze špičky jeho kopačky ale letěl nad branku Tomáše Grigara. Konaté skóroval až v samém závěru první půle. Jeho branka padla z ofsajdu, což dobře zdokumentovaly televizní kamery. Sudí ale přestupek proti pravidlům neviděli a gól uznali.

Ve druhé půli se skláři snažili ještě více tlačit do ofenzivy. Kukecův pokus zblokoval protihráč, Ljevaković střílel z dálky tvrdě, ale jen do Bičíka. Prosadit se mohl i Kodeš, vysoký míč mu ale sebral z hlavy sparťanský gólman. Spartě docházely síly a před Grigara se dostávala jen sporadicky.

Teplice se zaslouženého vítězství dočkaly pět minut před koncem. Po faulu na Filla kopal přímý kop Potočný. Krásnou střelou překonal Bičíka, sudí Jech ale chvíli před exekucí pískal. Roman Potočný ukázal i napodruhé, že to v noze má a parádní střelou do šibenice rozjásal deset tisíc diváků. V závěru ještě mohl strhnout vedení na stranu žlutomodrých Vachoušek, kýžená branka už ale nepadla.

Ohlasy trenérů

David Vavruška (trenér Teplic): „Sparta v první půli plnila roli favorita, držela míč, ale šancí moc nebylo. Druhá půle z naší strany snesla všechna kritéria. Přitlačili jsme na ně, hráli jsme to nahoře. Počítali jsme i s tím, že bude Sparta unavená. Naše snaha stačila na vyrovnání, pak tam byla ještě úžasná šance Vachouška. Ale to už bychom chtěli asi moc. Teď jsme odehráli dvě kola se silnými mužstvy a nemáme se za co stydět. Pro nás je důležité, že mužstvo je schopné těchto výkonů a je na čem stavět. Roman Potočný to umí kopat, má tu levou nohu úžasnou. Když si věří, tak je to hezké. Gól do šatny byl pro nás výzva. Věděli jsme, že to bylo neregulérní, ale líbilo se mi, jak k tomu mužstvo přistoupilo. My neměli co ztratit a podle toho druhá půle vypadala. Paradoxně si myslím, že kdyby to bylo v půli 0:0, tak by to tak nevypadalo. Rozhodčí komentovat nebudu, jednou jsme tak udělal a otočilo se to proti mně.“
Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): „Rozhodně nepanikaříme. Stačí nám bodovat doma s Libercem a vyhrát s Jihlavou. Chtěli jsme tu samozřejmě vyhrát, ale pak se to ve druhé půli rozkouskovalo, už se nehrál fotbal a bod je nakonec dobrý. V současné situaci, kdy za sebou máme tragický duben, jsme nehráli špatně a dlouho jsme zápas kontrolovali. Teplice se dostaly pod tlak výhrou Olomouce, potřebovaly bodovat a zápas to byl hodně těžký. Nepřidali jsme druhou branku, která by rozhodla. Brejků tam na to bylo hodně. Nechci zpochybňovat, zda náš gól byl z ofsajdu, neviděl jsem to a pokud to tak bylo, tak je to samozřejmě chyba. Ale když už se bavíme o rozhodčích, tak tam bylo hodně věcí i na naší straně. Především nechápu, jak mohl dohrát Fillo, který dal třikrát loktem do obličeje Frýdkovi a nedostal ani žlutou kartu. Frýdek přitom teď jede do nemocnice s podezřením na otřes mozku.“