Teplice - Sparta Praha 0:0

2. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice AC Sparta Praha
0:0 (0:0)

Rozhodčí: Jílek – Blažej, Urbanec. ŽK: Ljevakovič – Vácha. Diváci: 14.782.

Team logo

FK Teplice

Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma – Hora, Hrubý (82. Dressler), Ljevakovič, Vachoušek (78. Kodeš), Fillo – Potočný (88. Vaněček). Trenér: Šmejkal.
Team logo

AC Sparta Praha

Koubek – Kadlec, Mazuch, Costa – Konaté, Mareček, Vácha (75. Zahustel), Dočkal, Čermák (64. Holzer), Frýdek – Lafata (60. Juliš). Trenér: Ščasný.

Komentář k zápasu

Teplická domácí premiéra v nové sezoně přilákala do ochozů Stínadel, které přes léto vyšperkoval nový trávník, nové turnikety i nová LED obrazovka, bezmála patnáct tisícovek diváků. V duelu sklářů se Spartou sice fanoušci branku neviděli, přesto si přišli na své. Žlutomodré zdobil taktický výkon, kterým jim do tabulky přinesl další bod. Po neúplném druhém kole jsou Tepličtí pátí.

Trenér Daniel Šmejkal udělal v sestavě oproti střetnutí na Dukle několik změn. Do základu postavil Štěpána Vachouška, po disciplinárním trestu se vrátil Martin Fillo.

Domácí se od začátku prezentovali velmi bojovným výkonem. Spoléhali na pevnou defenzivu, obranu umně organizovali. Sparta, která se vzpamatovává z blamáže v kvalifikaci o Ligu mistrů, sice měla míč častěji na kopačkách, vyloženou šanci si ale vypracovat nedokázala, pouze čtyři minuty po zahájení hry pálil Lafata nebezpečně, ale vedle Grigarovy branky. Ve 25. minutě naopak zahřmělo na druhé straně. Fillo nabil Potočnému, který však míč napálil pouze do břevna sparťanské svatyně, kterou střežil Koubek.

Ve druhém poločase byly Teplice více aktivnější než v prvním poločase. Koubka prověřil z přímého kopu Potočný, na druhé straně zachránila Grigara při pokusu Zahustela tyč. Sparťané se snažili s přibývajícím časem o tlak, neměli ale potřebný klid k vytvoření gólové šance.

Střetnutí Teplice – Sparta proto skončilo bezgólovou remízou, kterou více brali žlutomodří.

Ohlasy trenérů

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): „V prvním poločase bylo vidět, že máme ze Sparty až příliš velký respekt. Sice jsme si vytvořili jednu stoprocentní příležitost, ale spíš jsme se stahovali dozadu a nechodili jsme se do soupeře, jak jsme chtěli. Po přestávce se hráči uklidnili a byli jsme aktivnější. A i když tam Sparta nějaké situace měla, tak my také. Když to vezmu na šance, tak je remíza zasloužená.“
Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): „Chtěli jsme se zvednout herně, to se povedlo. Výsledkově už to nevyšlo, ale bod beru, protože tady se nebude lehce vyhrávat. Teplice zapracovaly na defenzivě a proti nám se soustředily, aby neprohrály. A to musíte být v maximální pohodě, abyste to překonali. My jsme odehráli kombinačně nejlepší zápas na podzim, ale chyběla nám finální přihrávka.“