26.kolo | 30.3.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - 1.FC Slovácko

Teplice - Slovácko 2:0 (2:0)

30.03.2019 | Redakce

Paráda! Fotbalisté Teplic doma po Plzni zdolali i Slovácko, zvítězili 2:0. Góly dávali Hora a Kuchta, brankář Grigar na jaře poprvé vychytal čisté konto. Trenér Stanislav Hejkal se musel obejít bez zraněných Ljevakoviće, Kroba a Moulise.

Tepličtí začali aktivně a za svou vervu byli brzy odměněni brankami. V 10. minutě využil Jakub Hora zaváhání brankáře Slovácka Trmala, který daleko od své branky velmi nepřesně rozehrál. Hora si věděl s naskytnutou šancí rady a do opuštěné klece poslal svou desátou gólovou navštívenku této sezony. O pět minut později Jan Kuchta krásně napálil míč ve vápně, který se k němu dostal po Hyčkově dloubáčku, a „skláři“ už vedli o dvě branky. Pár minut před koncem prvního poločasu mohl snížit Sadílek, ale Grigar ho skvěle vychytal!

Druhý poločas příliš záživný nebyl, byl spíše o soubojích a velkém fyzickém nasazení. Po hodině hry mohl zvýšit Žitný, jeho střelu z dálky a Trmal vytáhl. Snaha celku z Uherského Hradiště o zdramatizování zápasu se minula účinkem, domácí si už výhru bez větších potíží pohlídali.

V úterý od 17 hodin hostí Teplice na Stínadlech v čtvrtfinále domácího poháru pražskou Spartu!