Teplice - Slovácko 2:0 (1:0)

2. kolo, Synot liga,
FK Teplice 1.FC Slovácko
2:0 (1:0)

Branky: 30. Fillo (pen.), 82. Vondrášek Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Ljevakovič (TEP) - Šumulikoski, Reinberk (SLO).

Grigar - Dressler, Lüftner, Jablonský, Krob - Breite, Ljevakovič (71. Hora) - Vondrášek, Vachoušek (88. Kapolongo), Fillo (90.+2 Hošek) - Potočný. Trenér: Vavruška.

1.FC Slovácko

Heča - Chvátal, T. Rada (85. Kovář), Košút, Reinberk - Diviš (66. Hlúpik), Valenta, Havlík (66. Sadílek), Šumolikoski, Civič - Došek. Trenér: Habanec.

S jedinou změnou v sestavě naskočili tepličtí do druhého ligového kola. Na postu pravého obránce nahradil Patrik Dressler Drameho.

Domácí si iniciály na dresech připomněli rok od smrti ředitele FK Teplice Františka Hrdličky, od začátku zápasu se pak smutné výročí snažili uctit nejlepším možným způsobem a na hřišti byli lepším týmem, už v 6. minutě po centru Vondráška zachránil akcie hostů skvělým zákrokem proti Potočnému Heča. Pak sice zahrozili také hosté, ale v dobrém výkonu pokračovali především svěřenci Davida Vavrušky. Jenže Breite nadosáhl na centr Vachouška a Lüftner po centru Kroba hlavičkoval jen do míst, kde stál Heča. Po půlhodně hry stáhl ve vápně Chvátal Vachouška a domácí zahrávali penaltu, tu proměnil tvrdou dělovkou doprostřed branky Fillo. Žlutomodří tak šli do vedení 1:0, které i díky zákroku Grigara proti Civičovi vydržel až do poločasové pauzy.

Do druhého poločasu znovu vstoupili dobře domácí a po krásné narážečce tvrdě vypálil Fillo, Heča zakročil fantastickým zákrokem. Hosté pak také zahrozili křižnou střelou, která proletěla těsně kolem pravé tyčky Tomáše Grigara. Podobně si vzápětí na druhé straně vedl také Martin Fillo. Obrovskou šanci měl pak v 67. minutě Štěpán Vachoušek, jehož tvrdou ránu netradičně pravou nohou zblokovala obrana na roh. Druhého gólu se tak Stínadla dočkala až v 82. minutě, Tomáš Vondrášek se řítil sám na brankáře, pokud o lob ještě Heča vyrazil, ale hbitý záložník si míč doběhl a dorazil ho do sítě. Tentokrát už se teplickým podařilo udržet vedení a zaslouženě získali proti Slovácku tři body.