Teplice - Slavia Praha 1:3 (1:2)

FK Teplice
2. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice SK Slavia Praha
1:3 (1:2)

Branky: 43. Černý – 22., 45+1. a 81. Schranz.
ŽK: 14. Laňka, 17. Chlumecký, 27. Jukl – 51. Zima, 67. Ševčík.
Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák (Cieslar).
VAR, AVAR: Hrubeš, Mokrusch. Diváci: 7745.

Team logo

FK Teplice

Grigar - Laňka, Knapík, Chlumecký, Hyčka (82. Hasil) - Jukl, Mareček - Černý (82. Švanda), Trubač (77. Kodad), Moulis (61. Mareš) - Ledecký (77. Kodad)
Team logo

SK Slavia Praha

Kolář – Bah (76. Sima), Kačaraba, Zima, Oscar – Traoré (63. Holeš) – Schranz, Stanciu (82. Tecl), Ševčík, Plavšić (63. Masopust) – Musa (63. Olayinka).

Komentář k zápasu

Teplický tým přivítal ve druhém kole FORTUNA:LIGY na domácím stadionu pražskou Slavii. Utkání přihlížela téměř vyprodaná COVIDová kapacita, který duelu vytvořila výbornou kulisu. Trenér Radim Kučera musel nahradit v sestavě zraněného Tomáše Vondráška, místo něj naskočil David Černý a do obrany se zatáhl Denis Laňka.

Teplický tým se snažil velkému favoritovi zápas co nejvíce zkomplikovat a zbrzdit jeho útočné situace. To se často dařilo jen za cenu žlutých karet, ale domácí si drželi tým sešívaných daleko od své branky. Nepovedlo se mu to až ve 22. minutě, kdy Oscar našel přesným centrem na zadní tyči Schranze a ten otevřel skóre. Navýšení skóre po půlhodině hry zabránil skvělým zákrokem Tomáš Grigar, umožnil tak žlutomodrým srovnat, protože o dvanáct minut později se dokázal prosadit a využít zaváhání Koláře David Černý. Jenže domácí nedokázali udržet vyrovnané skóre do poločasu, protože v nastavení skóroval Ivan Schranz.

Po změně stran mohl vedení pražského celku zvýšit Musa, ale Grigar vytáhl výborný zákrok. Na druhé straně měl na hlavě srovnání opět Černý, ale Kolář dokázal neuvěřitelně míč vyrazit na brankové čáře. Následně opět zaútočila Slavia, ale Grigar byl pozorný a Slavii do odskočení nepustil. Teplice mohly srovnat jedenáct minut před koncem, jenže gólovou šancí pohrdly a vzápětí dokázal Schranz zkompletovat hattrick, takže hosté vedli o dvě branky. Vedení už si dokázali uhlídat a ze Stínadel si odvezli tři body.