2.kolo | 21.7.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha

Teplice - Slavia 1:5 (0:3)

21.07.2019 | Redakce

Fotbalisté Teplic ve 2. kole FORTUNA:LIGY doma prohráli s pražskou Slavií 1:5. Jedinou branku sklářů dal před parádní návštěvou více než 13 tisíc diváků Vondrášek krátce po změně stran.

Mužstvo trenéra Stanislava Hejkala nastoupilo do zápasu s mistrem posíleno o Petra Mareše.

Začátek střetnutí neměli Tepličtí špatní, Shejbalovu ránu vytáhl brankář Kolář s vypětím všech sil. Ve 12. minutě ale otevřel skóre Zmrhal a o osm minut později se prosadil Van Buren. Naděje Teplic na bodový zisk, jak se v tu chvíli zdálo, pohřbil krátce před přestávkou krásnou střelou Hušbauer.

Po změně stran se musel do kabin pakovat po druhé žluté kartě teplický Jakub Mareš, ale o chvíli později potrestal chybu sešívaných Vondrášek. Vykřesal tak pověstnou jiskřičku naděje na obrat. Když ale v 67. minutě střídající a v dresu Slavie debutující Stanciu prostřelil Grigara počtvrté, bylo rozhodnuto – žlutomodří v premiérovém domácím duelu body nezískají. V nastavení upravil na konečných 5:1 pro Slavii Souček