Teplice - Plzeň 2:2 (0:2)

FK Teplice
4. kolo, Synot liga,
FK Teplice FC Viktoria Plzeň
2:2 (0:2)

Statistiky

Branky: 49. Fillo (pen.), 90. Lüftner - 35. Baránek, 45. Kopic. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Pilný. ŽK: Ljevakovič, Jablonský, Hora, Krob (TEP) - Hubník, Mahmutovič, Rajtoral (PLZ).

Team logo

FK Teplice

Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek, Breite (84. Táborský), Vachoušek (77. Balázs), Ljevakovič, Fillo (65. Kapolongo) - Potočný. Trenér: Vavruška.
Team logo

FC Viktoria Plzeň

Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Petržela (65. Vůch), Vaněk, D. Kolář, Hořava, Kopic (90. Kovařík) - Ďuriš (78. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

Komentář k zápasu

Tepličtí hráči vstoupili do zápasu s Plzní s lehce pozměněnou obranou. Po nemoci se vrátil David Jablonský, který nahradil Hoška, a zraněného Dresslera vyměnil Jakub Hora. Jinak vsadil trenér David Vavruška na stejnou sestavu jako v minulých zápasech.

Žlutomodří vstoupili do zápasu opět s touhou vysoko napadat svého soupeře, ovšem Plzeň není ledajaký soupeř, proto to bylo ještě náročnější než v minulých zápasech. První šanci utkání měli hosté, kteří po jednom z brejků se pokoušeli prolomit obranu Teplic cetrem Ďuriše, ale na něj nikdo nedosáhl. Na druhé straně vypálil tvrdou ranou z dálky Lüftner, ale jeho ďělovku vyrazil Kozáčik na roh. Neprosadil se ani Potočný z přímého kopu, jehož střelu zblokovala obrana na roh, stejně jako pokus Breiteho. Ve 34. minutě se poprvé měnilo skóre a to překvapivě na straně Plzně, která v těchto chvílích byla zaklíněna na vlastní polovině. Na centr Vaňka si vyskočil Baránek a dostal Viktorii do vedení. Tepličtí chtěli do poločasu alespoň srovnat, ale místo toho inkasovali do šatny podruhé, Jan Kopic se dostal z levé strany do vápna a prostřelil na zadní tyč Tomáše Grigara.

Ale ani za tohoto stavu se tepličtí nevzdali, ihned se ve druhé půli nastěhovali na polovinu Plzně a ve 47. minutě zblokoval Hubník střelu Potočného ruku, po které následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Martin Fillo. Krátce po vstřelené brance následovalo vynucené přerušení kvůli výpadku osvětlení, ale ani přestávka nepřerušila snažení Teplice. Svěřenci Davida Vavrušky se usídlili na polovině Plzně a obléhali její branku. Jenže dlouho se tepličtí nemohli dostat do velké šance a čas ubíhal. Až v nastaveném čase se urodilo, na rohový kop si naběhl i Tomáš Grigar a do sítě ho poslal Michael Lüftner, pro Teplice tak vybojoval zasloužený bod!