25.kolo | 15.3.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Viktoria Plzeň
2:1

Teplice - Plzeň 2:1 (2:0)

15.03.2019 | Redakce

Teplice po heroickém výkonu porazily v 25. kole FORTUNA:LIGY v tabulce druhou Viktorii Plzeň 2:1! V první půli dali góly Hora a Moulis, po obrátce za hosty snižoval Hrošovský. Více už „žlutomodří“ Západočechům nedovolili, jejich obrana a skvělý Grigar fungovali na jedničku.

Komentář

„Skláři“ se sice museli obejít bez vykartovaných Ljevakoviće a Kučery, navíc jim chyběl i zraněný Krob, na soupeře ale vyrukovali zostra a už po pěti minutách se radovali z branky. Po centru Moulise se mohl radovat v poslední době střelecky velmi disponovaný Jakub Hora. Plzeň poté převzala režii hry na své kopačky, teplická obrana dokonce dvakrát vykopávala míč z brankové čáry, gólově se ale zablýskalo na druhé straně. Po nacvičeném signálu přiťukl Jindráček Moulisovi, který se báječně trefil za Hruškova záda podruhé.

Plzeň se do druhé půle vrhla s velkým úsilím, ale Teplice dlouho odolávaly. Až v 63. minutě snížil Hrošovský na rozdíl jedné branky. Viktorka se dál hnala za vyrovnáním, vytvářela si šanci a za šancí, například Beaugel měl dvakrát hlavu v dlaních. Závěrečné minuty byly dramatické, Vrbovi hoši byli nebezpeční ve všech směrech, ale fantastický Grigar všechny jejich tutovky pochytal, v sedmé minutě nastavení zlikvidoval i tu poslední a největší. Teplice tak slaví překvapivé, ale zasloužené body!

FotogalerieO2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů