6.kolo | 18.8.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Viktoria Plzeň

Teplice - Plzeň 1:1 (0:1)

18.08.2019 | Redakce

V 6. kole FORTUNA:LIGY Teplice remizovaly s vicemistrem z Plzně 1:1, když ve vyrovnaném utkání sahaly po vítězství. Na vedoucí branku Kalvacha odpověděl ve druhé půli Hora.

Skláři cítili potřebu bodovat, hosté zase chtěli utnout sérii nezdarů. V první půli sice byla Plzeň na míči aktivnější, po obrátce to však byli Severočeši, kdo udával režii zajímavého zápasu. Rozhodovalo také srdíčko, v duelu totiž hrála bojovnost prim, přestože k vidění byly i záblesky fotbalové krásy.

Z první půle se vyjímá veliká šance Žitného, jehož našel parádní centr Petra Mareše. Mladíček Teplic prostřelil brankáře Hrušku, na brankové čáře ho ale zastoupil Hloušek. Ve 37. minutě se postavil k přímému kopu plzeňský Kalvach a utěšenou střelou pravačkou vymetl Grigarovi pavučinku ve vinglu jeho svatyně.

Tepličtí překonali útlum a ve druhém poločase se hnali za vyrovnáním. Aktivní Jakub Mareš nebo Hora se dlouho nemohli dočkat proměnění svých šancí, neujal se ani parádní pokus Petra Mareše z přímého kopu. Až v 83. minutě Petr Mareš našel centrem velmi hezky Horu, jenž se do míče opřel ve skluzu pravačkou. Míč zaplul k tyči a stav byl srovnání – 1:1. V závěru ještě měla dvě šance Plzeň, ale stav se už nezměnil.