13.kolo | 26.10.2018 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Baník Ostrava

Teplice - Ostrava 0:1 (0:1)

26.10.2018 | Redakce

Ani velká snaha „sklářů“ o vyrovnání ve druhé půli body nepřinesla. Teplice v pátek večer na Stínadlech prohrály s Baníkem Ostrava nešťastně a nezaslouženě 0:1. Jedinou branku duelu dal Jánoš už v první půli.

Tepličtí byli na začátku zápasu aktivní, jejich snahy o zteč Laštůvkovy branky ale byly buď nepřesné, nebo je zblokovala obrana Slezanů. Postupem času se i hosté čím dál častěji dostávali ke slovu. Jejich aktivita vyvrcholila v 25. minutě, kdy se za vápnem opřel do míče Adam Jánoš, a pěknou střelou k tyči překonal Diviše. Snaha Teplic o vyrovnání nebyla jen platonická, v závěru poločasu mohl srovnat Krob, v dobré příležitosti ale selhal.

V 62. minutě musel gólman Diviš vytáhnout parádní zákrok proti hlavičce Filla po rohovém kopu Hrubého. I díky němu žlutomodří žili. O chvíli později mohl srovnat Vondrášek, ale Laštůvka mu jeho střelu reflexivně vyrazil. Stejně si počínal také proti hlavičce v nastavní a z následného rohového kopu mířil hlavou brankář Diviše jen centimetry vedle pravé tyče.

Převaha teplických hráčů byla především ve druhém poločase markantní, ale na body to nestačilo, protože Teplice kýžený vyrovnávající gól nevstřelily a v zápase 13. kola FORUTNA:LIGY padly s Baníkem doma 0:1.