Teplice - Olomouc 1:2 (1:1)

FK Teplice
26. kolo, HET liga,
FK Teplice SK Sigma Olomouc
1:2 (1:1)

Branky: 8. Kučera - 2. Zahradníček, 78. Plšek.
ŽK: 54. Jeřábek.
Rozhodčí: Nenadál - Paták, Hock.
Diváci: 4381.

Team logo

FK Teplice

Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevaković, Kučera - Hora (80. Diaz), Žitný, Rezek (70. Trubač) - Červenka.
Team logo

SK Sigma Olomouc

Buchta - Hála, Jemelka, Radakovič, Vepřek - Texl, Plšek - Zahradníček (82. Moulis), Houska, Falta (74. Manzia) - Řezníček (88. Polom).

Komentář k zápasu

Sigma Olomouc jako první v právě probíhajícím ročníku HET ligy vyhrála na Stínadlech. Domácí Teplice porazila v 26. kole 2:1.

Skláři nastoupili v útoku bez potrestaného Vaněčka, místo něj hrál Červenka. Hanákům chyběl Kalvach. Zápas začal šokem, už v 1. minutě dal gól olomoucký Zahradníček a hosté vedli. Tepličtí se oklepali a brzy Kučerou vyrovnali. Poté se hrálo poměrně vyrovnané utkání, Sigma držela míč častěji na kopačkách, ve finální fázi ale už tolik úspěšná nebyla.

Po změně stran byly Teplice lepší, Sigma se před Diviše dostávala jen výjimečně. Všechny náznaky šancí ale skončily buď na obraně Olomouce, nebo si s nimi poradil výborný brankář Buchta. Vychytal ve vyložené šanci i Krob a poté udeřilo paradoxně na druhé straně. Přímý kop doletěl na hlavu Plška, který překonal Diviše – 1:2.

Skláři se vrhli do útoku, ale vzadu měli okénka. Sigma už je potrestat nedokázala, nejblíže gólu byla Řezníčkovo tyčka. Na druhé straně si už Teplice šanci ke skórování nevytvořily a tak zápas skončil jejich porážkou 1:2.