Branky: 33. J. Mareš, 43. Žitný, 73. Trubač, 87. Moulis - 49. Lingr.
ŽK: 2. Kučera, 30. Mareček, 61. J. Mareš - 35. Taiwo, 65. Guba, 69. Qose.
Hráno s omezeným počtem diváků.

Grigar - Nazarov, Čmovš, Mareček - Hyčka (59. Černý), Kučera, Žitný (84. Ljevaković), Moulis - Trubač (84. P. Mareš) - J. Mareš (63. Radosta), Řezníček.

MFK Karviná

Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić (46. Janečka), Čonka – Smrž, Mangabeira (84. Marek Hanousek), Qose (77. Bukata) – Ba Loua (77. V. Vukadinović), Lingr, Taiwo (46. Guba).

Podruhé v sezoně vyhrály Teplice dva zápasy v řadě, v sobotu odpoledne porazily Karvinou 4:1. Další čtyřgólovou výhrou se výrazně přiblížily záchraně nejvyšší soutěže. Důležitým třem bodům dali „skláři“ základ v první půli, kdy se dostali do dvougólového vedení. Po obrátce Karviná snížila a Hejkalovi hoši se báli, pak se ale díky třetí brance dostali do pohody, kterou korunovali dodržením čtyřgólové normy. Góly dávali Mareš, Žitný, Trubač a Moulis.

Svižně hrané utkání se začalo na stranu domácích naklánět po dvaceti minutách, kdy měl první velkou šanci po Hyčkově příhře Řezníček, pálil ale z voleje těsně mimo. Ve 33. minutě dal navrátilec Hyčka zprava další nabídku, Mareš ji svou hlavičkou dokázal zužitkovat a „žlutomodří“ vedli 1:0. Pak měl velkou šanci Řezníček, Bolek mu ale jeho pokus vykopl. Dvě minuty před odchodem do kabin vyrobil brankář Karviné velkou hrubku, kterou z dálky potrestal Patrik Žitný.

Dvougólové manko chtěli hosté co nejdříve stáhnout, ve druhém poločase proto byli velmi aktivní a Severočechy pořádně zlobili. Ve 49. minutě si naběhl nejlepší střelec Slezanů Lingr výborně na přihrávku zprava a nedal Grigarovi šanci – 2:1. V 57. minutě přežily Teplice velké šance Karviné při neuvěřitelném závaru, pomohlo jim i břevno.

Vysvobození pro „skláře“ přišlo v 73. minutě. Moulis byl ve vápně faulován, ale sudí Lerch ponechal výhodu, kterou zužitkoval Trubač – 3:1! Tou dobou už hráli domácí dobře a zaslouženě znovu vedli o dvě branky. Z dalších příležitostí se ujala v 87. minut ta, která vyplynula opět ze špatné defenzivní práce hostujícího týmu. Chybu v rozehrávce potrestal Moulis.

V úterý čeká Teplice zápas 2. kola nadstavby v Olomouci (18.00).