Teplice - Jihlava 2:3 (0:1)

13. kolo, Synot liga,
FK Teplice FC Vysočina Jihlava
2:3 (0:1)

Branky: 54. Mahmutovič, 76. Jablonský - 40. Kukol, 67. Kučera, 84. Mešanovič. Rozhodčí: Paták - Vlasjuk, Mokrusch. ŽK: Takács, Jablonský (TEP) - Kukol, Fulnek (JIH).

Grigar - Vondrášek, Matula, Jablonský, Krob - Takács (72. Lüftner), Táborský (46. Jirásek) - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

FC Vysočina Jihlava

Hanuš - Vaculík, Šourek, Krejčí, Hybš - Jánoš, Šulek (54. Harba) - Kukol, Kučera, Fulnek (62. Masopust) - Mešanovič (90. Kosak). Trenér: Kučera.

Žlutomodří nastoupili do zápasu 13. kola SYNOT ligy proti Jihlavě bez potrestaných Salamiho a Ljevakoviče a na vstupu do zápasu to bylo znát. Nedařila se kombinace a domácí nezatlačili svého soupeře tak, jako se jim to dařilo v předchozích domácích utkáních

První větší šance Teplic přišla až po půlhodině hry, kdy si vyměnil Vondrášek míč na pravo s Nivaldem a poslal zpětnou přihrávku Litsingimu, který pálil mimo. Do vedení však nakonec šla krátce před poločasem Jihlava, když do brejku unikl Mešanovič, jeho šanci Grigar zlikvidoval, jenže míč se odrazil ke Kukolovi, jenž rozvlnil síť.

Do druhé půle poslal trenér Ščasný místo Táborského Jiráska a žlutomodří přeci jen začali hrozit. Krobův centr jen tak tak hlavou neusměrnil do branky Takács, ale už za půl minuty se Stínadla mohla radovat z vyrovnání, Mahmutovič se prosadil po sólové akci na levé straně. Jenže Vysočina to nevzdala a po sedmdesáti minutách hry na vápně napřáhl Kučera a poslal míč přesně k tyči. Už o dalších osm minut později bylo znovu vyrovnáno, tentokrát po rohu hlavičkoval Jablonský. Ovšem ani tentokrát nevydržel nerozhodný stav dlouho, Vondrášek poslal velmi těžkou malou domů Grigarovi, tomu vypíchl míč Mešanovič a uklidil ho do branky. Blízko vyrovnání byl těsně před koncem Litsingi, jenže míč skončil těsně vedle, a Vůch, jehož střelu hostující obrana zblokovala. Žlutomodří tak doma podlehli Jihlavě 2:3.