25.kolo | 2.4.2023 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Hradec Králové
1:0

Teplice - Hradec Králové 1:0 (1:0)

02.04.2023 | Redakce

Trenérský štáb teplického týmu si připravil na Hradec Králové jedno překvapení. Vyslal totiž do útoku Mohameda Yassera, který si velmi dobrými výkony v B mužstvu řekl o ligovou premiéru. Naopak kvůli zranění či rekonvalescenci chyběli Pleštil, Sy, Dramé, Radosta nebo Knapík.

Komentář

Na začátku zápasu měl velkou šanci Vašulín, jehož pokus o dloubáček skvěle zneškodnil Grigar. Na druhé straně to zkusil z velkého úhlu Gning a Bajza musel vyrážet na roh. Poté se pokoušel o centr do vápna Mareček, ale tentokrát Bajza vyběhl a míč vyboxoval. Důležitý moment přišel ve 20. minutě, po centru Gninga se k míči dostával Vondrášek, byl faulován Rynešem a kopal se pokutový kop. Ten se štěstím proměnil Hybš a poslal domácí do vedení. Do poločasu už žlutomodří hrozili jen z rychlých brejků, jenže třeba ten dva na jednoho špatně vyřešil Trubač a nevyslal tak do úniku Gninga.

Ihned po změně stran přišla pro teplický tým velká komplikace, když už jednou napomínaný Yasser zasáhl vysokou nohou Čecha a po druhé žluté musel zamířit do šaten. V 70. minutě ale mohl rozhodnout o osudu utkání Abu Gning, když od poloviny hřiště běžel sám na brankáře, jenže v rozhodující moment mu balón uskočil a Bajza si ho v pokledu sebral. Obrovskou šanci na srovnání měl sedm minut před koncem Koubek, ale výtečný Grigar jeho dobře mířený pokus zlikvidoval.

Fotogalerie