Teplice - Bohemians 1905 1:0 (1:0)

28. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice Bohemians Praha 1905
1:0 (1:0)

Branka: 41. Jeřábek. ŽK: Ljevakovič, Vošahlík, Vondrášek, Kučera, Krob - Dostál. Rozhodčí: Machálek – Arnošt, Hájek. Diváci: 4 585 diváků.

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Kučera, Ljevakovič (C) (89. Soungole) – Hyčka (77. Vachoušek), Fillo, Vošahlík – Červenka (63. Vaněček).

Bohemians Praha 1905

Fryšták – Dostál, P. Buchta (86. Hubínek), Švec, Havel – Bartek, Jirásek, M. Hašek, Jindřišek (C) (71. Berger), Mašek (54. Kuchta) – Kabajev.

Bojovný výkon v utkání s pražskými Bohemians přinesl v neděli Teplicím tři body! Proti soupeři, který usiluje ze všech sil o záchranu nejvyšší soutěže, Skláři neměli lehkou úlohu, díky brance Jeřábka z 41. minuty se ale mohli zaslouženě radovat z vítězství.

Zápas 28. kola ePojisteni.cz začali aktivněji Klokani, poté ale opratě do svých rukou převzali žlutomodří a brankář Bohemky Fryšták musel být ve střehu. Čtyři minuty před koncem první půle rozehrál rohový kop Krob a Jeřábek výbornou hlavičkou rozvlinil síť – 1:0! Už před tím nebyl uznán pro ofsajd gól Filla, Jeřábkovu trefu ale pravidla už nemohly zpochybnit.

Jestliže v prvním poločase byli Tepličtí lepší, druhá půle již byla vyrovnanější. Hosté z Prahy se snažili o zteč Graigarovy svatyně, více méně se ale do šancí nedostávali. Naopak na druhé straně mohli zvýšit Krob nebo Vaněček, skóre se už ale neměnilo.

Žlutomodří získali tři body, ztratili ale pro závěr ligy Kroba, který si už kvůli osmi žlutým kartám nezhraje, a také Vondráška s Kučerou, jež do utkání v Jablonci také nepustí karty.