SK Slavia Praha
6. kolo, FORTUNA:LIGA,
SK Slavia Praha FK Teplice
6:0 (2:0)

Branky: 21. Lingr, 25. M. Jurásek, 50. Tecl, 60. Kačaraba, 64. Usor, 86. Provod.
ŽK: 16. Holeš, 45.+3. Schranz, 84. Tiéhi - 71. Dramé.
Rozhodčí: Hocek - Horák, Vlček (Všetečka).
VAR, AVAR: Štěrba, Mokrusch.
Diváci: 11122.

Mandous - Schranz, Kačaraba, Eduardo Santos, D. Jurásek - Ševčík (74. Provod), Holeš (74. Tiéhi) - Usor (78. Fila), Lingr, M. Jurásek (69. Ewerton) - Tecl (69. Traore).

Mucha - Dramé, Chaloupek, Hybš - Kodad (81. Shejbal), Mareček (46. Kučera), Jukl, Urbanec (69. Hyčka) - Křišťan - Žák (60. Trubač), Čerepkai (46. Gning).

Teplický kouč Jiří Jarošík udělal pro zápas na Slavii hned několi změn, sestava se tak oproti předchozímu utkání výrazně obměnila. Po dlouhém zranění se navíc alespoň do nominace dostal Jan Shejbal, vrátil se po nemoci také Jan Knapík.

Slavia od úvodu zápasu potvrzovala roli favorita a první velkou šanci si připsal Matěj Jurásek v 11. minutě, který z úhlu trefil tyč za brankářem Muchou. Skóre otevřel o deset minut později Lingr, který si naběhl na rohový kop a z bezprostřední blízkosti dostal míč do branky. Brzy to navíc bylo 2:0, když se míč po další standardce dostal až k Matěji Juráskovi, který přízemní střelou zvýšil. Sešívaní navíc i nadále hrozili, šance měli opět Lingr a Jurásek, ale tentorkát se dvakrát vytáhl Mucha. Slavia do poločasu vstřelila i třetí branku, ale gól Lingra tentokrát pro ofsajd neplatil.

Po změně stran už na hřiště nevyběhli Mareček a Čerepkai, které nahradili Kučera a Gning. Hned na začátku poločasu to zkusily také Teplice, ale z krátkého tlaku a standardních situací nic nevykřesaly, naopak Slavia rychle přidala třetí branku, když Mucha nezachytil přízemní Schranzů centr a Tecl ho uklidil do branky. A trvalo to přesně dalších deset minut než přišla čtvrtá branka Slavia, po centru z levé strany se hlavou přesně prosadil Taras Kačaraba. Brzy navíc bylo ještě hůř, Urbanec ztratil na pravé straně míč a po rychlé akci se trefil přesně levačkou Usor. Když už to vypadalo, že zbytek zápasu by teplická družina mohla přečkat, tak však čtyři minut před koncem si Provad narazil míč na hranici vápna a placírkou klidil míč do sítě. Teplice se tak z Edenu vrací s velkým výpraskem.