FC Viktoria Plzeň
12. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Viktoria Plzeň FK Teplice
7:0 (3:0)

Branky: 45., 56. a 70. Čermák, 22. Beauguel, 32. Ba Loua, 73. Limberský, 84. Bucha.
ŽK: 90. Hořava - 54. Mareš, 82. Fortelný.
ČK: 63. Hošek.
Rozhodčí: Berka - Podaný, Vlček.
Hráno bez diváků.

Hruška – Limberský (74. Káčer), Brabec, Hejda, Havel – Čermák (74. Hořava), Kalvach, Bucha (87. Alvir) – Ba Loua, Beauguel (62. Ondrášek), Kayamba (62. Kovařík).

Němeček - Vondrášek, Kučera, Hošek, Černý - Jukl, Fortelný (90. Ljevković) - Radosta (71. Kodad), Trubač (79. Kozák), Moulis (79. Vukadinović) - Mareš (71. Řezníček).

Teplický tým v úterním vloženém kole vyrazil na hřiště Viktorie Plzeň. Oproti zápasu s Olomoucí chyběl trenéru Radimu Kučerovi Jan Shejbal, jehož trápí achilova šlacha. Příložitost v základní sestavě tak dostal poslední ortodoxní stoper v kádru žlutomodrých Jan Hošek.

První vážnější šanci měly v zápase Teplice, Trubač střílel ze středu pole a donutil Hrušku k zákroku. Ve 13. minutě se trefil do teplické sítě Beauguel, ale po zásahu VARu jeho branka neplatila. Na druhé straně mohl prudkou ranou otevřít skóre Černý, jenže přestřelil a Viktoria z protiútoku skórovala. Podobně tomu bylo i ve 32. minutě, nejprve Mareš prověřil Hrušku, ovšem na druhé straně se opět prosadila Plzeň a vedla 2:0. V nastavení navíc Čermák přidal třetí branku a s akciemi Teplic to vypadalo po poločase velmi špatně.

Po změně stran byli velmi blízko žlutomodří ke snížení, Černý poslal odražený balón do tyče a následnou dorážku skvěle vytáhl Radostovi Hruška. Potřetí v zápase navíc přišlo nedáš dostaneš, když svůj druhý gól v zápase vstřelil vzápětí Čermák. V 63. minutě navíc po zásahu VARu viděl červenou kartu Hošek. Dvacet minut před koncem zkompletoval hattrick Čermák a vzápětí zvýšil už na tenisových 6:0 Limberský. Jenže ani to nebylo všechno, šest minut před koncem vstřelil sedmou branku Plzně Pavel Bucha. Teplický tým se musíš z tvrdého direktu rychle oklepat, protože už v neděl ho čeká důležitý zápas s Brnem.