Pardubice - Teplice 3:1 (2:1)

FK Pardubice
24. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Pardubice FK Teplice
3:1 (2:1)

Branky: 4. Hlavatý, 9. Janošek z pen., 69. Vacek - 21. Kučera.
ŽK: 55. Helešic - 55. Kučera, 71. Hybš.
Rozhodčí: Machálek - Kuba, Hrabovský (Adámková).
VAR, AVAR: Zelinka, Paták.
Diváci: 4210.

Team logo

FK Pardubice

Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek – Darmovzal (77. Sychra), Hlavatý (83. Kapanga), Janošek, Helešic (70. Šimek) – Černý (82. Pikul).
Team logo

FK Teplice

Grigar - Urbanec (75. Mareček), Chaloupek, Mićević, Hybš (86. Hyčka) - Kučera, Jukl - Pleštil (61. Kodad), Trubač (86. Vachoušek), Gning - Žák (61. Fila).

Komentář k zápasu

Teplický tým zamířil k důležitému záchranářskému souboji do Pardubic. Trenér Zdenko Frťala nemohl pro tento duel počítat se zraněným Matějem Radostou, ale po trestu za červenou kartu už mohl nastoupit Abdallah Gning, který ho nahradil na křídle.

Už ve čtvrté minutě se domácí Pardubice dostaly do vedení, když Černý hlavou orazítkoval břevno a dobíhající Hlavatý dotlačil míč do sítě. Za další čtyři minuty se Černý ve vápně skácel k zemi po zdánlivě nevinném souboji s Mićevićem. K údivu hostujících hráčů odpískal sudí Machálek penaltu, kterou následně Janošek proměnil. Teplický tým ovšem nesložil zbraně a v 21. minutě přišla odměna, když po signálu při rohovém kopu krásně zakončil Kučera a snížil. Vzápětí sice trefil Hranáč z dálky tyč, ale jinak byli nebezpečnějším týmem žlutomodří a obléhali domácí vápno. Do další šance se mohl řítit Gning, jenže když už chtěl uhánět sám na brankáře, tak mu rozhodčí odpískal útočný faul.

Po změně stran mohl hostující tým zahrozit z nebezpečných standardek, jenže Kučera tu svou překopl a Hybš trefil jen prostor, kam si pro míč došel Nita v pardubické brance. Obrovskou šanci srovnat dostal v 67. minutě Gning, který se ujal pokutového kopu po faulu na Filu, Gning však penaltu kopl špatně a dal ji přímo do rukou brankáře Nity. Vzápětí pak zahrávaly Pardubice standardku z levé strany, centr Janoška propadl až na zadní tyč k Vackovi, jenž naopak navýšil vedení domácích. Nita byl doslova hrdinou Pardubic, po další standardce Teplic se položil do hlavičky Kučera, jenže domácí brankář dokázal míč vyrazit na roh. Tím jakoby už bylo o osudu utkání rozhodnuto, domácí dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.