9.kolo | 22.9.2018 | Brno
Slezský FC Opava - FK Teplice

Opava - Teplice 2:0 (1:0)

22.09.2018 | Redakce

Deváté kolo FORTUNA:LIGY nabídlo po 15 letech souboj Opavy s Teplicemi. Kvůli rekonstrukci opavského stadionu se hrálo v Brně. Slezský FC zvítězil 2:0, jeho góly dávali Smola a Jursa.

„Skláři“ nastoupili vinou shody s dresy domácích v bílé kombinaci. Kvůli nemoci chyběl Hošek, na levý kraj obrany se vrátil Krob a v sestavě figuroval také Moulis, do základu se tentokrát nedostal Hora.

V úvodních minutách se hrál vyrovnaný zápas, který mnoho vzruchu nenabídl, diváci sledovali vesměs nudnou partii. Ve 26. minutě si na Hrabinův centr vyskočil nejvýše Smola a hlavičkou otevřel skóre sobotního zápasu – 1:0. O chvíli později nastřelili Opavští tyčku.

Hosté ze severu Čech se nedostávali do šancí podle svých představ, vázla jim kombinace a předfinální přihrávka.
Ani ve druhém poločase se hra Teplic příliš nezlepšila, definitivně je pod deku dostal druhý gól, který dal z dálky Jursa, jeho střela byla ještě tečovaná.

V příštím kole Teplice nastoupí v neděli 30. září od 18 hodin proti Jablonci.