28.kolo | 22.4.2023 | Andrův stadion, Olomouc
SK Sigma Olomouc - FK Teplice
1:2

Olomouc - Teplice 1:2 (0:1)

22.04.2023 | Redakce

Teplický tým vyrazil na Andrův stadion do Olomouce s touhou získat další venkovní body po vítězství v Českých Budějovicích před čtrnácti dny. Ze sestavy vypadl Tomáš Vondrášek, kterého disciplinární komise potrestala zákazem startu na tři utkání, proti čemuž podal klub odvolání. V sestavě ho nahradil mladý Jakub Hora.

Komentář

První příležitost v utkání měl v 11. minutě Daniel Trubač, který se uvolnil na hranici vápna a zkusil levačkou přízemní střelu. Brankář míč vyrazil na roh. Domácí zahrozili střelou Beneše, který se opřel do míče a Tomáš Grigar balón vyboxoval. Když už to vypadalo na bezbrankový první poločas, tak využil Daniel Fila špatného zpracování míče od domácího brankáře, nechal se faulovat a vybojoval pokutový kop pro spolehlivého exekutora Matěje Hybše. Ten opět nezaváhal a poslal teplický tým do vedení.

Po změně stran udělali domácí tři změny v sestavě a začali si budovat optickou převahu na hřišti. Šance tak začaly přicházet až po hodině hry, kdy se do příležitostí dostávali agilní Zifčák s Chytilem. Dlouho však výborný Grigar odolával. Nestačil až v 79. minutě, když se do odraženého míče opřel přes klubko hráčů Pokorný a srovnal. Tepličtí hráči se však se nepoložili a rychle si vzali vedení nazpátek, když po centru Hybše a následné hlavičce Yassera se míč při zmatcích v domácím vápně dostal až za brankovou čáru. Hned vzápětí ale mohla opět vyrovnat Sigma, jenže již překonaného Grigara zastoupil na čáře Mareček a míč vykopl. Teplice už pak dotáhly zápas i s přispěním výtečného Tomáše Grigara do vítězného konce a získaly tři důležité body!

Fotogalerie