27.kolo | 17.4.2021 | Andrův stadion, Olomouc
SK Sigma Olomouc - FK Teplice

Olomouc - Teplice 1:1 (1:0)

17.04.2021 | Redakce

Teplický tým nastoupil v 27. kole na hřišti Sigmy Olomouc, kde se žlutomodrým barvám dlouhodobě nedaří. Marodka týmu ze Stínadel se přes týden stále nezmenšila, jediným navrátilcem tak byl po karetním trestu Robert Jukl, který v sestavě nahradil Daniela Trubače.

Úvod zápasu navíc byl jako noční můra, už ve čtvrté minutě totiž centr po rohu na krátko proletěl až do malého vápna a Zifčák ho na dlouhou nohu usměrnil do branky. Zifčák měl i další šanci v 11. minutě, hlavou prodloužil centr a Čtvrtečka míč vytáhl na roh. První pokus Teplic poslal až po půlhodině hry Moulis, ale zamíčil jen na tribunu. Vzápětí na druhé straně opět zahrozili také domácí, Chytil to zkusil z dálky a nastřelil tyč. V nastavení provního poločasu ještě Látal nacentroval na Chytila, který hlavou zamířil těsně vedle.

Po změně stran se ale obraz hry změnil, tepličtí hráči se vrhli také do útoku a už v 50. minutě dokázali vyrovnat, když to zkusil úhlu Vukadinović a jeho tečovaná střela skončila až v síti. Vzápětí sice Gonzalez z dálky pálil těsně vedla, ale i nadál se žlutomodří více a více tlačili vpřed, ale šance nepřicházeli. Neměli je ani domácí, a tak zápas skončil remízou 1:1.