Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hájek.
Diváci: 2159.

Šeda - Pauschek, Hůlka, Chaluš, Keresteš - Mareš, Takács - Konate, Přikryl(57. Diviš), Ladra - Komplichenko.

Grigar - Král, Jeřábek, Hošek, Krob - Ljevaković (46. Moulis), Kučera - Vondrášek, Hora, Žitný (70. Jindráček) - Vaněček.

Teplický tým zamířil v sedmém kole FORTUNA:LIGY do Mladé Boleslavi. Do sestavy se po nemoci vrátil útočník David Vaněček, kromě něj udělal trenér Šmejkal změny také v obranné řadě, kde nastoupil na pravém beku Alex Král a do zálohy se posunul místo Hyčky Tomáš Vondrášek.

Hned v úvodu utkání měli žlutomodří dvě šance po standardní situaci, jenže ani Hošek, ani Hora se nedokázali prosadit. Dobře to zkoušel po čtvrthodině hry také Žitný, ale jeho tvrdá střela šla jen do míst, kde stál brankář Šeda. Domácí se dlouho do žádné výraznější šance nedostali, až krátce před poločasem to zkusili signálem při přímém kopu a Komlichenko se dostal těsně před Grigara, který ho však skvěle vychytal.

Po změně stran měla v úvodu druhé půle více ze hry Mladá Boleslav a v 50. minutě odpískal rozhodčí Houdek velmi spornou penaltu po souboji Jeřábka s Komlichenkem. Tu následně sám ruský útočník proměnil. Hned vzápětí na druhé straně zahrávali tepličtí hráči rohový kop, po něm byl ve vápně přistrčený Hošek, tentokrát se však pokutový kop nepískal. Po dalším rohovém kopu, tentokrát na druhé straně v 68. minutě, vytáhl Tomáš Grigar skvěle hlavičku Pauscheka. Další výborný zákrok musel Grigar vytasit o tři minuty později proti Komlichenkovi, držel tak nad vodou akcie žlutomodrých. V 75. minutě si postavil přímý kop do podobné pozice jako ve středu na Admiře Pavel Moulis, bohužel však nezopakoval rozvlnění sítě jako v pohárovém duelu a branku o kousek překopl. Na druhé straně ovšem mířil přesně po rohovém kopu obránce Jan Hošek, který tak srovnal na 1:1. Při přímém kopu v 86. minutě byl opět v permanenci brankář Teplic, jenž si připsal další výborný zákrok a vytáhl míč na roh. Zápas tak skončil dělbou bodů za remízu 1:1.

O příštím víkendu mají profesionální soutěže pauzu, teplický tým během reprezentační přestávky nastoupí ve čtvrtek v rámci akce Kopeme za fotbal na Stínadlech proti týmu TJ Sokol Kozojedy, hrát se bude od 17:00.