22.kolo | 23.2.2019 | Městský stadion Karviná
MFK Karviná - FK Teplice

Karviná - Teplice 1:1 (1:0)

23.02.2019 | Redakce

Bod za remízu 1:1 z Karviné vezou fotbalisté Teplic ve 22. kole FORTUNA:LIGY. Po první půli, kterou prohráli 0:1, a špatném úvodu druhé půle svůj výkon ve Slezsku zlepšili. Dělba bodů je zasloužená.

V prvním poločase byli domácí aktivnější, hra ale byla z obou stran více méně oparná. Snahu o zteč Grigarovy branky dokázala teplická obrana zachytávat, pozorně si hlídala především útočníka Wágnera, od kterého čekala největší hrozbu. „Žlutomodří“ v prvních 45 minutách předvedli jednu velmi nebezpečnou akci, kterou jedovatě zakončoval prudkou střelou Kučera. V poslední minutě Karviná zahrávala standardní situaci. Míč se dostal až k Wágnerovi, který hlavičkou osamocený skóroval do prázdné branky.

Gól do šatny nechal na hostech stopy i v úvodu druhé půle, druhý gól ale neinkasovali a pak se sami nadechli. Hodně jejich zlepšení pomohlo střídání, kdy se na hřiště dostal Trubač. V 72. minutě fauloval Krivák Moulise. Míč si k první penaltě Teplic v této sezoně postavil Hora a jeho prudkou střelu doprostřed branky gólman Berkovec sice vystihl, ale vytěsnit před brankovou čáru ji nedokázal – 1:1! Poté byli Tepličtí lepší, útoky ale neřešili tak, jak by bylo zapotřebí, skóre se proto už nezměnilo. Poslední šanci zápasu měl domácí Guba, z hranice vápna ale střílel těsně vedle.

V neděli 3. března hostí FK Teplice v AGC Aréně Na Stínadlech Opavu.