Juniorka začala jaro tříbodovým ziskem

FK Teplice
20. kolo, Juniorská liga,
FK Teplice FC Viktoria Plzeň
1:0 (0:0)

Branka: 47. Chukwuma.

Team logo

FK Teplice

Skalák – Svoboda (72. Dendis), Bílek, Novotný, Berešík - Richter - Softič (85. Djordevič), Šup, Pecháček, Martirosyan - Chukwuma.

Komentář k zápasu

Výborně vstoupila do jarní části své soutěže teplická juniorka, na domácí půdě na umělé trávě v Litvínově dnes dokázla porazit Plzeň 1:0 brankou Chukwumy.

Tepličtí byli od začátku utkání lepším týmem, šance ovšem ne a ne přijít, vždy totiž chyběla větší přesnost při finální fázi. Rozhodující branku zápasu tak připravili žlutomodrým hosté sami, Chukwuma se vracel z ofsajdu a v ten moment mu jeden z viktoriánů nahrál míč, tváří v tvář brankáři zachoval nigerijský útočník chladnou hlavu a s přehledem skóroval. Vzápětí mohli tepličtí přidat i druhý gól, ale hosty podržel brankář Šiman. Stejně tak tomu bylo v 84. minutě při průniku Pecháčka z levé strany. V závěru pak musel vytáhnout zázračný zákrok na druhé straně Skalák, který po rohovém kopu dokázal vyrazit takřka jasný gól.

Juniorka tak vstoupila do jara tříbodovým ziskem a minimálně do dohrání kola se posunula na čtvrtou pozici v tabulce. Na druhou Ostravu a třetí Slavii ztrácí jen dva body, ale oba týmy mají zápas k dobru.